شناسهٔ خبر: 66882793 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه فرهیختگان | لینک خبر

افشاگری یک رسانه عبری؛

نتانیاهو پیش‌از عملیات ایران در یک پناهگاه اتمی پنهان شده بود!

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی به اخبار منتشرشده دربارهٔ حضور نتانیاهو پیش‌ از عملیات موشکیِ ایران در خانهٔ یک میلیادر آمریکایی در قدس پرداخته که گفته شده در آن پناهگاه اتمی وجود دارد.

صاحب‌خبر -
نتانیاهو پیش‌از عملیات ایران در یک پناهگاه اتمی پنهان شده بود!

در آستانه آغاز عملیات موشکی و پهپادی ایران به فلسطین اشغالی بود که برخی منابع اسرائیلی گزارش دادند «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل به ویلای یک میلیادر آمریکایی به نام «سایمون فالیک» در قدس پناه برده است. منابع اسرائیلی گفته بودند که خانه سایمون فالیک پناهگاهی مقاوم در برابر موشک‌ها بخصوص موشک‌های هسته‌ای دارد.

انتشار این گزارش در رسانه‌های اسرائیلی موج شدیدی از انتقادات را به همراه داشت تا جایی که کانال ۱۲ تلویزیون رژیم اسرائیل به‌تازگی در گزارشی به این مسئله پرداخته و با سایمون فالیک مالک ویلا مصاحبه کرده است. سایمون فالیک این میلیادر آمریکایی در گفت‌وگو با خبرنگار کانال ۱۲ وجود هرگونه پناهگاه مقاوم در برابر حملات موشکی در خانه خود را تکذیب می‌کند و مدعی می‌شود خانه او تنها اتاق‌هایی امن در طبقه دوم و زیرزمینی مخصوص یک سینمای خانگی دارد. با این حال، کانال ۱۲ می‌گوید که فالیک به خبرنگار این شبکه و تیم همراه او اجازه بازدید از این زیرزمین مشکوک را نمی‌دهد و به جای آن، تصاویری از خانه‌اش را برای کانال ۱۲ ارسال می‌کند.

فالیک در ادامه صحبت‌هایش گزارش رسانه‌ها درباره حضور نتانیاهو و همسرش در ویلای خود پیش از عملیات ایران را تایید می‌کند؛ اما مدعی می‌شود که این حضور تنها یک ملاقات بوده است، نه بیشتر.

کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل در روایت فالیک تشکیک ایجاد می‌کند و می‌نویسد: «اگر محلی ایمن در ویلای این خانواده وجود ندارد، چرا نتانیاهو و همسرش با آن همه محافظ خانه خود را ترک کردند و به آنجا رفتند.» این شبکه همچنین اشاره می‌کند که نتانیاهو از این ویلا به مدت یک ماه بعد از عملیات حماس در ماه هفتم ماه اکتبر (پانزدهم مهر ماه) استفاده می‌کرده است.

رفتن نتانیاهو به خانه فالیک در زمانی بحرانی و انتشار این مصاحبه از کانال ۱۲ واکنش‌های بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته تا جایی که برخی کاربران این مسئله را غیرقابل قبول دانستند و خواستار تحقیق در این باره شدند.

براساس گزارش کانال ۱۲، دفتر نتانیاهو به دنبال افزایش واکنش‌ها در فضای مجازی به گزارش کانال ۱۲ واکنش نشان می‌دهد و می‌گوید: «نخست‌وزیر باید در محلی باشد که در آن اتاق امن وجود داشته باشد.» در این واکنش آمده است که در هفته‌های آغازین جنگ غزه، نتانیاهو در محل اقامت شخصی خود در قیسریا اقامت داشته و به علت نبود اتاق‌های امن نمی‌توانسته در مقر رسمی خود در قدس حضور داشته باشد، ازاین‌رو او از ویلای فالیک استفاده کرده تا در محل اقامت رسمی او اتاقی امن ساخته شود.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

نظر شما