شناسهٔ خبر: 66831911 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

بزرگ‌ترین دغدغه شهید رئیسی ریشه‌کنی فقر در جامعه بود

رئیس کمیته امداد ‌گفت: هر چقدر مسئولیت شهید رئیسی بالاتر می‌رفت، تواضع ایشان بیشتر شد و این از ویژگی‌های مومن است و مدیریت دینی انسان را به این شکل پرورش می‌دهد؛ بزرگ‌ترین دغدغه شهید رئیسی ریشه‌کنی فقر در جامعه بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سیدمرتضی بختیاری در مراسم گرامیداشت شهدای خدمت، شهادت رئیس‌جمهور و همراهانش در حادثه بالگرد را تسلیت گفته و اظهار داشت: در این مکان مقدس شهدایی والا مقام و علمای بزرگی آرمیده‌اند و شهادت سیدالشهدای خدمت آیت‌الله رئیسی و جمعی از خدمت‌گزاران مردم را تسلیت عرض می‌کنم.

وی با بیان اینکه من با شهید رئیسی بیش از چهل سال ارتباط داشتم و این شهید بزرگوار را از نزدیک می‌شناختم، بیان کرد: این جمع همان طور که مقام معظم رهبری فرموند جمعی خدمت‌گزار و صادق بودند؛ بنده با شهید آل‌هاشم ارتباط زیادی داشتم و انصافا مردمی بودند به شکلی از زن و مرد تا کوچک و بزرگ در مراسم تشییع و خاکسپاری شهدای خدمت در تبریز اشک می‌ریختند و زمانی که تریبون نام شهید رئیسی و شهید آل‌هاشم را می‌برد، صدای ناله و گریه مردم بلند می‌شد‌.

رئیس کمیته امداد کشور  با بیان اینکه شهید عبداللهیان اولین شهید وزیر امور خارجه کشور و  از جانبازان هشت سال دفاع مقدس بودند، متذکر شد: انتصاب شهید عبداللهیان به عنوان وزیر امور خارجه یکی از شایسته‌ترین انتخاب‌هایی بود که شهید رئیسی انجام دادند و در حوزه بین‌الملل اتفاقات مبارکی افتاد؛ پیش از این در ایران و سایر کشورها سابقه نداشته که با شهادت رئیس‌جمهور تعدادی از کشورهای دیگر عزای عمومی اعلام کنند و بیش از 65 هیئت برای ادای احترام به شهدا وارد کشور شوند.

وی با تاکید بر اینکه جایگاه ایران در سطح بین‌الملل در طول 33 ماه دولت سیزدهم بی‌سابقه بوده، ادامه داد: دلیل این موفقیت اجرایی کردن فرمایش رهبر معظم انقلاب است؛ رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند که با کشورهای همسایه روابط تنگاتنگی برقرار کنیم َاما فرمان ایشان راکد مانده بود و شهید رئیسی با فعال کردن حوزه بین‌الملل هم در عرصه دیپلماسی و سیاسی و هم در عرصه اقتصادی کار بزرگی انجام داده بود.

بختیاری با اشاره به سخنرانی‌های آتشین شهید رئیسی در صحن سازمان ملل، یادآور شد:  زمانی دو ملعون خبیث با حمایت استکبار جهانی در پشت صحنه قرآن را علنی آتش زدند،شهید رئیسی در سازمان ملل قرآن را بلند کردند و به همه جهانیان گفتند که اگر به قرآن عمل شود، ظلم و فساد از بین می‌رود؛ سال بعدش نیز عکس شهید سردار سلیمانی که بنا به تعبیر مقام معظم رهبری یک شهید بین‌المللی است، را بلند کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان ویژگی‌های شهید مالک رحمتی پرداخته و گفت: شهید رحمتی جوانی خوش‌فکر، فعال، ارزشی و ولایت‌مدار بود و خداوند متعال صداقت و خدماتش را پذیرفت و ایشان را جزو شهدای خدمت قرار داد.

رئیس کمیته امداد حضرت آیت‌الله خمینی(ره) با بیان اینکه شهید سردار موسوی به معنای واقعی فدایی شهید آیت‌الله رئیسی بود، یادآور شد: شهید رئیسی به دلیل مردمی بودن خیلی مقید به رعایت پروتکل‌های امنیتی نبودند و از طرف دیگر تیم حفاظت مسئولیت داشتند و باید پاسخگو می‌بودند در این جهت با درایت سردار موسوی تدبیری اتخاذ شد که هم بین مردم و شهید رئیسی فاصله‌ای به وجود نیامد و هم بندها و پروتکل‌های امنیتی و حفاظت رعایت می‌شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به برشمردن ویژگی‌های شهید رئیسی پرداخت و گفت:  مدیریت جهادی یکی از ویژگی مهم شهید رئیسی بود زیرا که مدیریت جهادی برخواسته از ایمان و تقوا است و خستگی را از بین می‌برد؛ ما در مدیریت‌هایمان توجه کمی به مدیریت دینی داریم درحالی که نظام ما اسلامی است بنابراین مدیریت ما هم باید مدیریت دینی باشد.

بختیاری با بیان اینکه در مدیریت دینی تنبلی، کم‌کاری و بی‌توجهی وجود ندارد، گفت:در مدیریت دینی برای رسیدن به قرب خدا از هیچ خدمتی فروگذاری نمی‌کنند؛ خداوند نیازی به کار و تلاش انسان ندارد اما زمانی گره از کار مردم گشوده می‌شود که قرب به خدا پیدا کنید، هر چقدر قرب به خدا بیشتر شود، خدمت‌گزاری در جامعه اسلامی بیشتر خواهد شد. مقام خادم‌الرضا بودن بسیار والاست و مقام معظم رهبری این مدال را به شهید رئیسی دادند چون ایشان زمانی تولیت آستان قدس را بر عهده داشتند و همه ظرفیت آستان قدس را برای خدمت به زائران، محرومین و نیازمندان به میدان آورده بودند و در این مدت معاونت امداد مستضعفین را به ساختار تولیت آستان اضافه کردند تا شیوه اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع)‌را زنده کنند.

وی ادامه داد: شهید رئیسی هر گاه برای ماموریت به خارج از استان سفر می‌کردند، بعد از برگشت بلافاصله در حرم حاضر می‌شدند، مدیریت دینی در دل افراد تقوایی به وجود می‌آورد که در دل آن عدالت و سود وجود دارد و آن سود به صاحبش اجازه نمی‌دهد تا از کار کردن برای مردم احساس خستگی کند و آیت‌الله رئیسی، خستگی را خسته کرده بود. شهید رئیسی در دوران ریاست‌جمهوری نیز خودش را وقف خدمت به مردم  کرده بود و در سفرهای استانی به دنبال حل مشکلات مردم بود قرب به خدا پیدا می‌کرد.

بختیاری با بیان اینکه عدالت برخاسته از تقوا، شهید رئیسی را آرام نمی‌گذاشت، گفت: مبارزه با ظلم و فساد در راس برنامه‌های آیت‌الله رئیسی بود و ایشان به عنوان رئیس‌جمهور 85 میلیون ایرانی، نمی‌توانست تجاوز و دست‌درازی به بیت‌المال را تحمل کند و با همه وجود برای خشکاندن ریشه فساد تلاش می‌کرد و در مقابل ظلم به مردم و تجاوز به بیت‌المال آستانه تحمل پایینی داشتند و بسیار عصبانی می‌شدند.

وی با اشاره به استفاده از لقب سید محرومان  برای شهید رئیسی گفت: تصاویری که از منزل مادر شهید رئیسی منتشر شد، دنیا را تکان داد زیرا حتی همسایه‌ها خبر نداشتند که آن خانم مادر رئیس‌جمهور ایران اسلامی است و این مدیریت اسلامی را نشان می‌دهد.

رئیس کمیته امداد کشور به دیدار مقام معظم رهبری با خانواده شهید رئیسی اشاره کرده و اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند که شهید رئیسی شعارهای انقلاب را به صورت گفتمانی و عملی زنده کردند؛ پیامبر فرمودند لعن خداوند بر کسی که در نظام اسلامی از داشتن فلان سمت احساس غرور کند و شهید رئیسی از این روایت حداکثر استفاده را کردند و مردمی بودن یکی از ویژگی‌های بارز ایشان بود؛ شهید رئیسی خودش را خادم و نوکر مردم می‌دانست و در عمل نیز به مردم خدمت کرد.

وی ادامه داد: بنده شهادت می‌دهم که شهید رئیسی در طول 33 ماهی که دولت سیزدهم را اداره می‌کردند برای رسیدگی به محرومان و مستضعفان دستوراتی صادر کردند که طول انقلاب سابقه نداشت و در این مدت مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی 186 درصد افزایش یافت و برای توانمندسازی آنها ایشان بیشترین سرمایه را گذاشتند. شهید رئیسی برای مسکن محرومان نیز تلاش زیادی داشتند و فعالیت برای ایجاد مسکن و اشتغالزایی از جمله اقدامات مهم ایشان بود.

بختیاری ساده‌زیستی و وطن‌پرستی را از دیگر ویژگی‌های بارز شهید رئیسی دانسته و گفت: در وطن‌پرستی حب ایمان است و هر کجا ایمان قوی‌تر باشد، وطن‌پرستی به اوج خودش می‌رسد، در وطن‌پرستی و وطن دوستی آیت‌الله رئیسی و همچنین شهید امیرعبداللهیان هیچ شک و شبهه‌ای وجود نداشت.

وی یکی دیگر از ویژگی‌های شهید آیت‌لله رئیسی را تواضع او عنوان کرد و افزود: هر چقدر مسئولیت شهید رئیسی بالاتر می‌رفت، تواضع ایشان بیشتر شد و این از ویژگی‌های مومن است و مدیریت دینی انسان را به این شکل پرورش می‌دهد؛ بزرگ‌ترین دغدغه شهید رئیسی ریشه‌کنی فقر در جامعه بود و به همین دلیل شروع به کار در دولت کردند. شهید رئیسی سرباز ولایت بود و به ظرفیت داخلی ایمان شدیدی داشت.

بختیاری در پایان افزود: تقوا، اخلاص، ولایتمداری در وجود شهید رئیسی گوهری بود که قابل تحریف نیست‌.

انتهای پیام/

نظر شما