شناسهٔ خبر: 66701644 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

رقیب آسیایی علی دایی با فوتبال وداع کرد

سونیل چتری چهارمین گلزن برتر تاریخ بازیهای ملی پس از کریستیانو رونالدو، علی دایی و لیونل مسی روز پنجشنبه اعلام کرد که در بازی بعدی تیم ملی هند در روز هفدهم خرداد از فوتبال ملی بازنشسته می شود.

صاحب‌خبر -

سونیل چتری چهارمین گلزن برتر تاریخ بازیهای ملی پس از کریستیانو رونالدو ، علی دایی و لیونل مسی روز پنجشنبه اعلام کرد که در بازی بعدی تیم ملی هند در روز هفدهم خرداد از فوتبال ملی بازنشسته می شود.

مهاجم 39 ساله هندی در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که پس از ثبت 94 گل در 150 بازی در تیم ملی هند تصمیم گرفته که از تیم ملی فوتبال کشورش بازنشسته شود. وی چهارمین گلزن برتر تاریخ بازیهای ملی به شمار می رود که کریستیانو رونالدو با 128 ،  علی دایی با 109 و لیونل مسی با 108 گل را بالاتر از خود دارد.  

سونیل چتری در تاریخ تیم ملی هند از نظر تعداد بازی نیز رکورد دار بوده است. او اولین بازی خود را در ترکیب تیم ملی پاکستان در سال 2005 داشت که اولین گل ملی خود را نیز در سن 21 سالگی به ثبت رساند. وی اعلام کرده است که از حضور در تیم ملی هند خسته نشده اما می خواهد این دوران را به پایان برساند و وارد بخش جدیدی از زندگی خود شود. 

رقیب آسیایی علی دایی با فوتبال وداع کرد

بدین ترتیب خیال رونالدو و مسی از بابت یکی از رقبایشان برای عنوان بهترین گلزن تاریخ بازیهای ملی راحت شد. مسی به زودی از علی دایی عبور خواهد کرد اما کریستیانو رونالدو تلاش می کند تا همچنان گل بزند و دست نیافتنی‌تر شود.

نظر شما