شناسهٔ خبر: 66701388 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: الف | لینک خبر

پاسخ مبهم مطهری: رحمان پنالتی زن بود، آلوس خبر نداشت  

سرمربی موقت تراکتور گفت: نمی‌دانم چرا آلوس توپ را برای زدن پنالتی برداشت.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، حمید مطهری در نشست خبری بعد از بازی با مس رفسنجان اظهار کرد: قبل از هر چیز به تیم مس تبریک می‌گویم. مبارک‌شان باشد. فوتبالی که ما بازی کردیم امروز فوتبالی شناور بود. موقعیت‌های زیادی ایجاد کردیم، ولی متأسفانه نتوانستیم استفاده کنیم. بارزترین آنها هم صحنه پنالتی بود. همین صحنه بار روانی روی تیم ما گذاشت. دوباره جمع شدیم و فوتبال‌مان را بازی کردیم، ولی متأسفانه به مس فرصت دادیم و گل خوردیم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا پنالتی‌زن تیمش رحمان جعفری است، گفت: بله! در فوتبالی در این سطح شما فکر می‌کنید پنالتی‌زن مشخص نیست؟ این (از دست دادن پنالتی) برای همه اتفاق می‌افتد. متأسفانه در حساس‌ترین بازی این اتفاق افتاد. می‌توانستیم خیلی راحت بازی را کنترل کنیم و در ۹۰ دقیقه پیروز شویم. جدا از آن ما موقعیت‌های دیگری هم داشتیم که تبدیل به گل نشدند. قسمت این بوده است و من شکرگزار خدا هستم.

سرمربی موقت تراکتور درباره عدم تمرکز تیمش در وقت اضافه اول گفت: با شما موافقم. تیم مس در شروع بازی و دقایق ۴۵ تا ۶۰ خطرناک است و به بچه‌ها گفته بودم که باید با تمرکز بالا بازی کنند. دقیقاً در شروع وقت اضافه این اتفاق افتاد و ما تنبیه شدیم. واقعاً روی صفا هادی در آن دقیقه خطا شد. من قبول دارم خطا بود، ولی نباید بازی را رها می‌کردیم. بازیکنانم بازی را رها کردند و بازیکن حریف گل زد. گل مبتدیانه‌ای خوردیم. من واقعاً از این مسئله عذاب می‌کشم. جز به جز تمام نکات گفته شده بود، چون خودم خیلی حساس هستم.

«چرا آلوز قبل از زدن ضربه پنالتی جلوتر از رحمان جعفری توپ را برداشت؟»، مطهری در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا بیان کرد: نمی‌دانم! از او سؤال نکردم، ولی در جلسه گفته بودم که رحمان جعفری پنالتی بزند. در بعضی تیم‌ها این اتفاق می‌افتاد. در بازی قبل هم گوستاوو توپ را برداشت. پنالتی‌زن مشخص بود. کاری به رحمان جعفری ندارم، اگر او هم به بیرون زده من مقصر هستم.

او در واکنش به سؤالی راجع به شعار هواداران در پایان بازی علیه کادر فنی تراکتور و اینکه چه وعده‌ای برای آنها دارد، مطرح کرد: من وعده‌ای ندادم و پُرتلاش کارم را انجام می‌دهم. شما هم همیشه دنبال سؤال‌های بودار هستید! وعده را هم باشگاه به شما می‌دهد. چیزی که وظیفه من است صادقانه با جان و دل کار می‌کنم. مدل فوتبال این تیم مشخص است.

سرمربی موقت تیم فوتبال تراکتور درباره دلیل تعویض گوستاوو، گفت: تغییر تاکتیک بود. بازی‌های ما پنج روز یک بار است و ما نیاز داشتیم که تیم یک انرژی بهتری داشته باشد. دیدید که بعد از تعویض‌ها هم تیم روند بهتری داشت. اگر آن توپ گل می‌شد الان همه چیز متفاوت بود.

مطهری در پاسخ به این پرسش که آیا آنالیزورهای تیم به او درباره اشتباهات متعدد صفا هادی تذکر داده بودند یا خیر، اظهار کرد: من آدم مشورت‌پذیری هستم و چشم‌هایم کاملاً همه چیز را رصد می‌کند. اصلاً نیاز نیست کسی بگوید. فوتبال هم بازی اشتباهات است. آن صحنه عدم تمرکز بود. الان هم پایش را به من نشان داد که خونریزی کرده بود، اما او بازی را رها کرد. بازیکن نباید توپ را رها کند. تمام اینها و این باخت برای من است و هیچکدام از بازیکن‌ها مقصر نیستند.

سرمربی موقت تراکتور گفت: رحمان جعفری جزو پنالتی‌زن‌های ماست. رحمان بهترین پنالتی‌زن ماست. بازی قبل هم دیدید که چقدر با اعتمادبه‌نفس پنالتی زد. متأسفانه امروز این اتفاق افتاد.

نظر شما