شناسهٔ خبر: 62711279 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

در قالب طرح ملی کاشت یک میلیارد نهال؛

فیلم | آغاز کاشت سه میلیون و ۵۰۰ هزار اصله درخت در ساوه

ساوه - ایرنا - ساوه از طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور سه میلیون و ۵۰۰ هزار اصله سهم دارد که غرس آنها همزمان با سالروز میلاد نبی اکرم (ص) آغاز شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار ساوه روز سه شنبه در آیین آغاز کاشت این نهال ها در بوستان فدک ساوه اظهار کرد: برای سهمیه سه میلیون و ۵۰۰ هزار اصله در این شهرستان ۷۵۶ هکتار زمین پیش بینی شده است.

«صالح کربلایی حسنی» اظهار کرد: ۲ قطعه زمین به وسعت ۲۰۰ هکتاری در سد الغدیر و ۵۰۰ هکتاری در مسیر روستای طرازناهید از سوی منابع طبیعی در خارج از شهر و ۲ قطعه زمین ۵۰ هکتاری کمربندی شرقی و ۶ هکتاری در بوستان فدک داخل شهر از سوی راه و شهرسازی و شهرداری تامین شده است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ساوه هم در این آیین گفت: سه میلیون و ۵۰۰ هزار اصله سهمیه این شهرستان طی چهار سال در اراضی تعیین شده در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و دستور رییس جمهور غرس می شود.

«کامیار گراوند» کاشت درختان در این طرح در مناطق با امکان آبیاری به صورت نهال و در مناطق دیم به صورت بذر انجام می شود و منابع طبیعی، با کمک شهرداری، سازمان های مردم نهاد، سپاه و بسیج سازندگی حامی اجرای طرح است.

وی یادآور شد: پویش مردمی کاشت یک میلیارد نهال امروز با همکاری شهرداری، فرمانداری و ناحیه مقاومت بسیج در محدوده ۶ هکتاری در بوستان فدک شهرستان ساوه آغاز که در این محل ۲ هزار اصله نهال از نوع گونه های سرو خمره ای، اقاقیا، زبان گنجشک و زیتون تلخ غرس شده است.

اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور از یک سند پشتیبان برخوردار بوده و این سند توسط دفتر شورای عالی جنگل و با همکاری معاونت امور جنگل تهیه و در اختیار صاحب نظران، اساتید، مدیران و مرکز تحقیقات جنگل‌ها و مراتع قرار گرفته است.

نظر شما