شناسهٔ خبر: 62711246 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: رویدادایران | لینک خبر

با مسئله مهاجرین احساسی برخورد نکنید؛ باید یک لایحه جامع در این خصوص ارائه شود با مسئله مهاجرین احساسی برخورد نکنید؛ باید یک لایحه جامع در این خصوص ارائه شود

احمد علیرضابیگی نماینده تبریز در مجلس با اشاره به ضرورت ساماندهی وصعیت مهاجران و اتباع خارجی در کشور، بیان کرد: با توجه به این‌که در سال پایانی مجلس یازدهم بوده به نظر می‌رسد فقط طرح‌ها و لوایحی که دو فوریت آنها به تصویب رسیده است در دستورکار مجلس قرار گیرد. کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها طرح

صاحب‌خبر -

احمد علیرضابیگی نماینده تبریز در مجلس با اشاره به ضرورت ساماندهی وصعیت مهاجران و اتباع خارجی در کشور، بیان کرد: با توجه به این‌که در سال پایانی مجلس یازدهم بوده به نظر می‌رسد فقط طرح‌ها و لوایحی که دو فوریت آنها به تصویب رسیده است در دستورکار مجلس قرار گیرد. کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها طرح تشکیل سازمان ملی اقامت را تهیه و بررسی کرد و کلیات آن در مجلس به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا بخش هایی از گفت و گوی علیرضابیگی را در ادامه می خوانید:

 

  • اما دولت نیز نقطه نظراتی در این خصوص دارد. لازم است یک کار حساب شده و منسجم برای ساماندهی مهاجران و اتباع خارجی انجام شود. باتوجه به اینکه مقام معظم رهبری تاکید داشتند که مجلس محور کار خود را برمبنای لوایح قرار دهد، از آنجا که دولت از همه جهات با این موضوع درگیر است و بدنه کارشناسی قوی  دارد بهتر است در بحث اقامت که ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی را در برمی گیرد یک کار جامع در قالب لایحه دنبال شود.
  • از نگاه بنده بهتر است لایحه جامعی از سوی دولت در بحث ساماندهی اتباع خارجی دنبال شود و پختگی و سنجیدگی آن به قدری باشد که بتواند عوارض مهاجران را به یک فرصت تبدیل کند.
  • زمانی که صحبت از مهاجرت با تشکیل سازمان ملی مهاجرت می شود منظور هم مهاجرت به ایران و هم مهاجرت از ایران است. امروز دولت های اروپایی در پذیرش مهاجرین، مسئله مهاجرت را به یک فرصت برای استفاده خود تبدیل کردند. ما هم باید مهاجرت به ایران و یا مهاجرت از ایران را علی رغم ظاهری که دارد باید به یک فرصت تبدیل کنیم.
  • باید از برخورد احساسی در مواجه با مسئله مهاجرین پرهیز کرد. با توجه به ابعاد وسیع مهاجرت ضروری است که یک لایحه جامع در این حوزه دنبال شود.

منبع: etemadonline-634427

برچسب‌ها:

نظر شما