شناسهٔ خبر: 62710047 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: شفقنا | لینک خبر

امیرعبداللهیان: از صفحه جدید روابط با کشورهای اسلامی استقبال می‌کنیم

صاحب‌خبر -

شفقنا – نشست وزیر امور خارجه و مدیران ارشد این وزارت خانه با میهمانان سی و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی برگزار شد.

به گزارش شفقنا از  ایسنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست، ضمن قدردانی از تلاش‌های دبیرکل مجمع تقریب در برگزاری کنفرانس وحدت، این کنفرانس را پرچمدار وحدت و تقریب در جهان اسلام دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از سخنان خود در این نشست تصریح کرد: بر اساس شاخص‌های علمی، نظم و نظام جهانی بین المللی در حال تغییر است و در تغییر و تحول نظم جهانی، آمریکا به عنوان یک ابرقدرت که دهه‌ها برای یکجانبه‌گرایی تلاش می کرد، همچنان شاخصه‌هایی از هژمون را دارد، اما قادر به اعمال آن نیست.

امیرعبداللهیان اقدام تروریستی دولت ترامپ در ترور سردار بین المللی مبارزه با تروریسم، شهید حاج قاسم سلیمانی و پاسخ قاطع جمهوری اسلامی ایران به این اقدام در هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد و ناتوانی ایالات متحده در نشان دادن کوچکترین واکنشی به آن را نمونه ای از قادر نبودن به اعمال هژمون از سوی ایالات متحده و از مصادیق تغییر نظم جهانی دانست‌.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور اسلامی ایران در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک در سال‌جاری، افزود: دکتر رئیسی رئیس جمهور کشورمان با حضور در سازمان ملل دو ابتکار مهم داشتند؛ علاوه بر بالابردن قرآن در این نشست، ایشان موضوع مهم خانواده را مطرح کردند، چرا که جنبش جهانی همبستگی با خانواده باید در جهان به راه بیفتد. ما در حال پیگیری این موضوع در مؤسسات فرهنگی هستیم تا تبدیل به یک جنبش جهانی شود.

پیش از سخنان وزیر امور خارجه کشورمان دکتر شهریاری، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در اظهاراتی اهداف سی و هفتمین نشست وحدت اسلامی در تهران و با حضور علما، اندیشمندان و متفکران اسلامی از فرق اسلامی را تبیین کرد و در ادامه
عبدالرزاق قسوم، رئیس جمعیت علمای مسلمین الجزایر، ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه، هشام بن محمود، مفتی تونس، قطب مصطفی سانو دبیر کل مجمع جهانی فقه اسلامی، آخوند عبدالرزاق رهبر، امام جمعه اهل سنت آق قلا و خانم فرحناز کرد زابلی، فعال فرهنگی از سیستان و بلوچستان به تبیین نقطه نظرات خود در زمینه وحدت اسلامی پرداختند.

نظر شما