شناسهٔ خبر: 62631047 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

عملکرد وکلای دادگستری شفاف می‌شود

نایب رئیس اتحادیه کانون‌های وکلا گفت: حق مردم است که به صورت شفاف عملکرد وکلا و کانون‌ها را بدانند.

صاحب‌خبر -

عملکرد وکلای دادگستری شفاف می‌شودابراهیم کیانی نایب رئیس اتحادیه کانون‌های وکلا در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما، گفت: حق مردم است که به صورت شفاف عملکرد وکلا و کانون‌ها را بدانند و کانون‌های وکلای دادگستری هم تکلیف خود می‌دانند بهترین و راحت‌ترین بستر برای شفافیت را فراهم کنند.
آقای کیانی توضیح داد: در حال حاضر قوه قضائیه درگاهی به نام عدل ایران دارد که در آن اطلاعاتی از جمله این که هر وکیل چند سال سابقه وکالت دارد، تعلیق شده یا نه و آیا محکومیت انتظامی دارد یا خیر، وجود دارد. اما برای افزایش شفافیت تا پایان مهرماه کانون‌های وکلا سامانه‌ای با عنوان سامانه سخاوت راه اندازی می‌کنند.
وی در مورد جزئیات این سامانه گفت: بستری برای مردم فراهم شده تا بتوانند اگر اظهارنظر یا شکایتی از وکیل وجود دارد، در این سامانه قرار دهند. با رونمایی از این سامانه وقتی مردم می‌خواهند وکیل بگیرند به نظرات موکلین قبلی مراجعه می‌کنند و از این طریق وکیلی که کار مردم را بهتر پیگیری می‌کند، به مردم شناسانده می‌شود.
نایب رئیس اتحادیه کانون‌های وکلا گفت اطلاعات این سامانه تحت نظارت قوه قضائیه قرار می‌گیرد تا مردم به صحت این اطلاعات اطمینان داشته باشند.

<div id="video-display-embed-code_10199098"><script type="text/JavaScript" src="https://www.iribnews.ir/fa/news/play/embed/3994394/10199098?width=400&height=300"></script></div>

نظر شما