شناسهٔ خبر: 62630811 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

جشن و سرور مسیحیان در حلب به مناسبت میلاد پیامبر خاتم

ویدئویی از جشن و سرور در سوریه به مناسبت میلاد پیامبر خاتم (صلی الله علیه و آله و سلم) منتشر کرد که در آن مسیحیان در حال پخش شیرینی هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی ایندیپندنت عربی؛ ویدئویی از جشن و سرور در سوریه به مناسبت میلاد پیامبر خاتم (صلی الله علیه و آله و سلم) منتشر کرد که در آن مسیحیان در حال پخش شیرینی هستند.
یک شهروند سوری در این باره گفت عید میلاد پیامبر صلوات الله علیه و سلامه علیه است. ما به ایشان محبت داریم. این سوریه است که به ما محبت و احترام به دیگران را آموخت. مادران و پدران و اجداد ما به ما یاد دادند همه ما یکی هستیم. ما در ماه رمضان و میلاد حضرت مسیح هم جشن می‌گیریم.

<div id="video-display-embed-code_10198963"><script type="text/JavaScript" src="https://www.iribnews.ir/fa/news/play/embed/3994411/10198963?width=400&height=300"></script></div>


یک زن سوری نیز گفت ما هر سال این مراسم را بر پا می‌کنیم. مسیحی و مسلمان در اینجا با هم خوشحالند و جشن می‌گیرند. ما به یکدیگر محبت و عشق می‌ورزیم.
یک شهروند سوری دیگر نیز گفت میلاد سرور امت و آقای جهان، محمد صلی الله علیه و آله و سلم است. همه قشر‌های مردم سوریه از همه اقوام و جریان‌ها در سالروز میلاد پیامبر جشن می‌گیرند. اجداد ما این چنین بوده‌اند. کشور ما به کشور صلح مشهور است.
عبدالرحمان مجوز نیز گفت شهر حلب، شهر محبت و صلح و دوستی است. ما هزاران سال است که در شهر حلب در کنار هم زندگی می‌کنیم. مسیحی و مسلمان و یهودی در کنار هم هستند و با هم مشکلی ندارند. اینجا مسیحی همسایه مسلمان است و مسلمان همسایه یهودی.

نظر شما