شناسهٔ خبر: 62630633 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

با برگزاری جلسه فنی و با حضور مسولان بانکی قطر و ایران در دوحه

عملیاتی شدن استفاده از منابع ارزی منتقل شده به ۶ بانک ایرانی

جلسه مسئولان دو بانک قطری و ۶ بانک ایرانی در دوحه برگزار و استفاده از منابع ارزی منتقل شده به ۶ بانک ایرانی وارد مرحله عملیاتی شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در چارچوب توافقات مسولان بانک‌های مرکزی ایران و قطر، جلسه تخصصی مسولان دو بانک قطری و ۶ بانک ایرانی در دوحه برگزار و بر اساس دستور کار مشخص، استفاده از منابع ارزی منتقل شده به ۶ بانک ایرانی در قطر وارد مرحله عملیاتی شد.

عملیاتی شدن استفاده از منابع ارزی منتقل شده به ۶ بانک ایرانی

ریاست هیئت فنی ایران را دکتر آرام معاون ارزی بانک مرکزی و رئیس گروه هیئت قطری را حمد الملا معاون نظارتی بانک مرکزی قطر بر عهده دارند.

در دیدار مشترک دیروز رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان و رئیس بانک مرکزی قطر، توافقات لازم در خصوص شروع عملیات بانکی به منظور استفاده از منابع ارزی منتقل شده به ۶ بانک ایرانی در قطر به عمل آمد.

در دیدار محمدرضا فرزین رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان با شیخ بندر بن‌محمد آل ثانی رئیس‌کل بانک مرکزی قطر، همچنین راهکار‌های توسعه روابط مالی و بانکی دو کشور را مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

در این نشست رؤسای‌کل بانک‌های مرکزی جمهوری اسلامی ایران و قطر با اشاره به ظرفیت‌های بی‌شمار اقتصادی و زمینه‌های متنوع همکاری‌های تجاری بین ایران و قطر، بر ضرورت افزایش همکاری‌های پولی، بانکی و مالی دو کشور تاکید کردند.

نظر شما