شناسهٔ خبر: 62629979 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

بازدید وزیر ورزش و جوانان از اردوی تیم ملی پاراوزنه برداری و بسکتبال با ویلچر

وزیر ورزش: مشکلات ورزشکاران جانباز و توان‌یاب رفع می‌شود

ظریفه ملک‌پور

وزیر ورزش و جوانان عصر امروز پنجشنبه ۶ مهر با حضور در فدراسیون جانبازان و توان‌یابان از اردوی تیم ملی وزنه‌برداری و بسکتبال با ویلچر بانوان اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین بازدید کرد و در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان عصر امروز پنجشنبه ۶ مهر با حضور در محل فدراسیون جانبازان و توان‌یابان از اردوی تیم ملی وزنه برداری زنان و مردان و بسکتبال با ویلچر بانوان بازدید کرد و در جریان روند آماده سازی ورزشکاران اعزامی به بازی های پاراآسیایی هانگژو چین قرار گرفت.

در این بازدید که حسین رضازاده، کاوه احمدی و محمد شروین اسبقیان نیز حضور داشتند، وزیر ورزش و جوانان گفت: خوشحالم که برای اولین بار در اردوی آماده سازی وزنه برداری بانوان حضور پیدا کردم از فدراسیون جانبازان و توان‌یابان تشکر می‌کنم. این رشته برای اولین بار عازم بازی‌های پاراآسیایی می‌شود و انتظار کسب مدال زرین از شما ندارم فقط می خواهم به‌ عنوان‌ نماینده کشور حضور شایسته ای داشته باشید.

وی افزود: هر تسهیلات، امکانات و پاداشی که برای سایر رشته های ورزشی در نظر گرفته شده برای شما نیز اعمال خواهد شد که امیدوارم با موفقیت های خود در هانگژو به زحمات فدراسیون و کادر فنی پاسخ مثبت بدهید.

هاشمی همچنین در ادامه بازدید خود با حضور در اردوی در اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان در جریان روند تمرینات آماده سازی ورزشکاران قرار گرفت.

فتانه پور آت کاپیتان تیم ملی بسکتبال با ویلچر از وزیر ورزش و جوانان خواستار بازسازی کفپوش سالن بسکتبال فدراسیون جانبازان و توان‌یابان شد و افزود: به دلیل این که تردد و رفت و آمد در خارج از فدراسیون برای ملی پوشان بسکتبال با ویلچر بانوان سخت است از شما درخواست بررسی و رفع این مشکل را داریم.

کاپیتان تیم ملی همچنین دیگر مشکل ورزشکاران را بیمه و اشتغال آنها عنوان و خاطرنشان کرد: بعضی از ورزشکاران به خاطر حضور در اردوها کار خود را از دست داده‌اند که این موضوع روی روند تمرینات ورزشکاران تاثیر نامطلوبی گذاشته است. از شما می خواهیم که هوای ما را داشته باشید و مشکلات عنوان شده را رفع کنید.

کیومرث هاشمی نیز در جمع ملی پوشان بسکتبال با ویلچر گفت: برای سومین بار است که به بازی‌های پاراآسیایی اعزام می شوید. امیدوارم با برطرف کردن ایرادات و نقاط ضعف دوره قبل این دوره پرقدرت ظاهر شوید و دست پر بازگردید.

وی درباره مشکل کفپوش سالن بسکتبال با ویلچر افزود: بعد از اعزام به هانگژو و خالی شدن سالن این مشکل رفع خواهد شد. وظیفه ما حمایت از شما و وظیفه فدراسیون، کمیته ملی پارالمپیک و وزارت ورزش و جوانان رسیدگی به مسائل و مشکلات است تا بدون دغدغه تمرینات را پیگیری کنید.

وزیر در پایان خاطرنشان کرد: در خصوص بحث بیمه و اشتغال که دغدغه تمام ورزشکاران پاراست کارگروهی در نهاد ریاست جمهوری به دستور رئیس جمهور تشکیل شده قرار است مشکلات ورزشکاران جانباز و توان‌یابان در این کارگروه مورد بررسی قرار بگیرد.

هاشمی: مشکلات ورزشکاران جانباز و توان‌یاب رفع می‌شود

کیومرث هاشمی همچنین در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی پاراوزنه برداری زنان و مردان و تیم ملی بسکتبال با ویلچر زنان در جمع خبرنگاران گفت: خوشحالم که امروز توانستم در جمع خانواده پارا حضور پیدا کردم و در جریان تمرینات ورزشکاران اعزامی به بازی های پاراآسیایی هانگژو قرار گرفتم.

وی گفت: ورزشکاران امروز در این بازدید درددل های زیادی داشتند که از جمله بحث بیمه و اشتغال موضوع مشترک در بین ورزشکاران بود که البته روح الله رستمی در مراسم تجلیل از مدال آوران و قهرمانان با حضور رییس جمهور این مسائل را قبلا نیز عنوان کرده بود که رییس جمهور نیز دستور دادند این مسائل و مشکلات بررسی شود.

هاشمی ادامه داد: در اولین جلسه که در نهاد ریاست جمهوری تشکیل می‌شود سعی داریم این مشکلات را به حداقل برسانیم تا دغدغه ورزشکاران برطرف شود. وظیفه ما رسیدگی به مشکلات ورزشکاران است تا در بهترین شرایط خود را برای شرکت در بازی های پاراآسیایی آماده کنند.

وزیر در پایان گفت: تمام درخواست های عنوان شده از سوی ورزشکاران پارا مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا در اردوها بدون دغدغه تمرینات را پیگیری کنند.

انتهای پیام

نظر شما