شناسهٔ خبر: 62629507 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایبنا | لینک خبر

وزیر فرهنگ در دیدار با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

تخصیص اعتبارات سند مهندسی فرهنگی به استان ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بخش اول تخصیص اعتبارات سند مهندسی فرهنگی به زودی به استان‌ها و در مهرماه سال جاری ابلاغ خواهد شد.

صاحب‌خبر -
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، با بیان این مطلب تاکید کرد: نظام اسلامی در این ۴۵ سال خدمات بزرگی را به مردم ارائه کرده و نشان داده که یک نظام دینی با نظریه تعالی بشریت است.

وی افزود: نظام دینی به دنبال انزوا و روی برگرداندن از آبادانی و پیشرفت نیست و جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف همچون خورشید در دنیا و منطقه می‌درخشد.

اسماعیلی تصریح کرد: در جنگ تحمیلی دشمنی که تا دندان مسلح بود و هر آنچه می‌خواست دنیا در اختیارش می‌گذاشت، ملت ایران سربلند بیرون آمد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امروز دنیا در پی ارتباط گیری و استفاده از تجارب گسترده ما در حوزه دانش است.

وی با اشاره به حضور شخصیت های ماندگاری چون آریوبرزن در خطه کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان از پیشینه غنی فرهنگی و تمدنی برخوردار است.

وی تاکید کرد: کهگیلویه و بویراحمد در هزاره های کهن ایران یکی از تمدن های غنی و اصیل کشور محسوب می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: کهگیلویه و بویراحمد در قرن معاصر نیز با وجود شهیدانی مانند شهید طیب و سرداران نامدار دارای مردمانی اصیل با نجابت و وطن دوست است.

نظر شما