شناسهٔ خبر: 62629411 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

بازداشت ۱۳۵ هزار فلسطینی از زمان انتفاضه الاقصی/ شهادت ۱۱۴ اسیر در زندان‌های اشغالگران

نظامیان رژیم صهیونیستی از ابتدای انتفاضه الاقصی در سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون، ۱۳۵ هزار فلسطینی را در مناطق مختلف بازداشت کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،نظامیان رژیم صهیونیستی از زمان آغاز انتفاضه الاقصی در بیست و هشت سپتامبر سال 2000 میلادی تا کنون، در جریان یورش به مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی، 135 هزار فلسطینی را طی این مدت بازداشت کردند که 21 هزار نفر از آنها کودک و نوجوان بوده‌اند.

در گزارش هیئت امور اسیران به مناسبت بیست و سومین سالگرد انتفاضه الاقصی آمده است که از سال 2000 تا کنون، 21 هزار فلسطینی کم سن و سال نیز در حملات نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف بازداشت شده بودند.

این گزارش حاکی است که همچنین نیمی از اعضای مجلس قانونگذاری فلسطین هم طعم تلخ اسارت در زندانهای رژیم صهیونیستی را چشیده‌اند.

بر اساس این گزارش، طی مدت زمانی که از آغاز انتفاضه الاقصی می گذرد، 2600 دختر و زن فلسطینی از جمله چهار زن باردار هم بازداشت شدند، زنان بارداری که در شرایط بسیار سخت و طاقت فرسای زندانهای اشغالگران وضع حمل کردند.

این گزارش همچنین حاکی است که تاکنون 114 اسیر در زندانهای رژیم صهیونیستی بر اثر شکنجه و سهل انگاری عمدی پزشکی به شهادت رسیده اند که معروف ترین آنها شیخ خضرعدنان از رهبران جنبش جهاد اسلامی در کرانه باختری بود.

بر اساس این گزارش، همچنان 5200 فلسطینی از جمله 38 زن و حدود 170 اسیر کم سن  سال و بیش از 1200 اسیر اداری در زندانهای رژیم صهیونیستی به سر می برند که 700 نفر آنها با بیماریهای مختلف دست و پنجه نرم می کنند و 24 نفر هم به بیماری سرطان مبتلا شده اند.

نظر شما