شناسهٔ خبر: 62614980 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه آفرینش | لینک خبر

وزیر بهداشت: همه‌گیری کرونا در کشور پایان یافته است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همه‌گیری بیماری کرونا در کشور پایان یافته و مانند آنفلوآنزا و سایر بیماری‌های عفونی به بیماری بومی تبدیل شده است.به گزارش ایرنا، بهرام عین اللهی در حاشیه آیین گشایش هشتمین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما در پاسخ به سوال ایرنا درباره وضعیت کرونا در کشور اظهار داشت: موارد ابتلا به کرونا در کشور جزئی است و مانند دو سال قبل همه گیری این بیماری را نداریم.

صاحب‌خبر -

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همه‌گیری بیماری کرونا در کشور پایان یافته و مانند آنفلوآنزا و سایر بیماری‌های عفونی به بیماری بومی تبدیل شده است.به گزارش ایرنا، بهرام عین اللهی  در حاشیه آیین گشایش هشتمین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما در پاسخ به سوال ایرنا درباره وضعیت کرونا در کشور اظهار داشت: موارد ابتلا به کرونا در کشور جزئی است و مانند دو سال قبل همه گیری این بیماری را نداریم.
وی افزود: توصیه می‌شود افراد دارای بیماری‌های خاص، سالمندان و مبتلایان به بیماری‌های قلبی و تنفسی سالانه واکسن کرونا را تزریق کنند.
عین اللهی با اشاره به اینکه ۷۵ قلم داروی جدید در کشور تولید شده است، تصریح کرد: این داروها به همت صنایع داروسازی و تایید سازمان غذا و دارو به خط تولید رسیده است و در بازار دارو عرضه می‌شود.

 

برچسب‌ها:

نظر شما