شناسهٔ خبر: 62613787 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

۱۲ پروژه گردشگری با سرمایه‌گذاری ۵ هزار و ۸۸۵ میلیارد ریال در البرز افتتاح شد

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان البرز از افتتاح ۱۲ طرح گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری ۵ هزار و ۸۸۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای بیش از ۲۰۰ نفر خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، مراسم افتتاحیه پروژه‌های گردشگری استان البرز روز چهارشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۲ به صورت وبیناری و باحضور وزیر میراث‌فرهنگی و همچنین مسئولان استانی در محل مجتمع خدمات رفاهی بین راهی لوتوس برگزار شد.

رحیم خاکی مدیرکل میراث فرهنگی البرز در این مراسم این طرح‌ها را شامل یک مجتمع خدمات رفاهی بین راهی، دو مجموعه پذیرایی سنتی، سه اقامتگاه بوم گردی، یک واحد پذیرایی بین راهی و چهار دفتر خدمات گردشگری و یک واحد گردشگری تندرستی(حمام سنتی ایرانی) عنوان کرد.

خاکی افزود: مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی لوتوس با حجم سرمایه‌گذاری پنج هزار میلیارد ریال، اشتغالزایی ۷۵ نفر و زیربنای ۵ هزار و ۸۵۰ متر مربع در شهرستان چهارباغ به بهره‌برداری رسید.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از افتتاح سه واحد اقامتگاه بوم گردی در نظرآباد, ساوجبلاغ و کرج خبر داد و گفت: یکی از این واحدها در نظرآباد با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال، مساحت ۴۰۰ متر مربع با ۴ اتاق و ۱۵ تخت و اشتغال زایی ۴ نفر به بهره‌برداری رسید.

خاکی افزود: بومگردی محور کرج کندوان با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال، مساحت ۴۵۰ متر مربع، تعداد ۵ اتاق و  ۱۵ تخت و ایجاد اشتغال برای ۵ نفر افتتاح می‌شود. یک بومگردی نیز با مساحت ۱۲۰ متر و سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد ریال در ساوجبلاغ و اشتغالزایی برای ۴ نفر به بهره برداری رسید.

او همچنین از افتتاح ۲ واحد پذیرایی سنتی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵۰ و ۲۰۰ میلیارد ریال در فردیس و کردان واقع در شهرستان ساوجبلاغ خبر داد و اشتغالزایی این دو واحد را ۴۲ نفر عنوان کرد.

 مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز همچنین از افتتاح یک واحد گردشگری تندرستی با حجم سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریال، مساحت ۲۰۰ متر، ۶ اتاق و اشتغالزایی برای ۱۰ نفر خبر داد.

به گفته خاکی یک واحد پذیرایی بین راهی در محور کرج-کندوان با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال، مساحت ۵۰۰ متر مربع و اشتغالزایی برای ۳۰ نفر از دیگر طرح‌های گردشگری است که به بهره‌برداری رسید.

او افتتاح چهار دفتر خدمات گردشگری با حجم سرمایه گذاری حدود ۱۳۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۳۳ نفر را از دیگر طرح‌هایی عنوان کرد که در هفته گردشگری افتتاح شد.

انتهای پیام

نظر شما