شناسهٔ خبر: 62613772 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد نیوز | لینک خبر

محدودیت‌های ترافیکی آخر هفته اعلام شد/ آخرین وضعیت جاده چالوس و هراز

اقتصادنیوز: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا ممنوعیت‌های ترافیکی پیش‌بینی شده برای جاده‌های کشور در تعطیلات آخر هفته را بیان کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ احمد شیرانی، درباره محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در پایان هفته جاری گفت:‌ این محدودیت‌ از ظهر امروز چهارشنبه آغاز شد و تا صبح روز شنبه هشتم مهرماه ادامه خواهد داشت. بر این اساس تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر امروز  تا ساعت هفت صبح روز شنبه هشتم مهرماه از محورهای کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران- سمنان- مشهد و بالعکس ممنوع است. البته تردد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

کیهان منکر مشکلات معیشتی شد/اگر مردم فقیرند، چرا ترافیک جاده چالوس سنگین است؟

وی با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی در محور کرج - چالوس نیز گفت:‌ تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج- چالوس کماکان ممنوع است. همچنین تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در محور مذکور از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز پنجشنبه ششم مهرماه از مرزن آباد به سمت کرج و تهران ممنوع بوده و در صورت  اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ همان روز از ابتدای تونل کندوان به سمت مرزن آباد بصورت یک طرفه خواهد بود.

وضعیت ترافیکی کشور/ این جاده قفل شد

به گفته شیرانی، تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در محور چالوس از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای جمعه و شنبه هفتم و هشتم مهرماه نیز از آزادراه تهران ـ شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت  اعلام مامورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران بصورت یک طرفه خواهد بود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا، درباره محدودیت‌های ترافیکی محور هراز نیز گفت: تردد کلیه تریلرها ازمحور هراز کماکان ممنوع است.  همچنین تردد کلیه کامیون‌ها وکامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز و همچنین از ساعت هفت تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه ششم و هفتم مهرماه از محور هراز ممنوع است. برابر تصمیمات اتخاذ شده از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه هفتم مهرماه نیز در صورت سنگین بودن بارترافیکی، این محور  از شمال به جنوب به صورت مقطعی یک طرفه خواهد شد.

وی اضافه کرد:‌ اجرای محدودیت های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی اجرای محدودیت ها لغو خواهد شد.

شیرانی، با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر با این شماره تماس گرفته و از وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور اطلاع پیدا کنند تا بتوانند مناسب‌ترین مسیر و زمان را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنند.

نظر شما