شناسهٔ خبر: 62613570 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

آماده سازی اراضی و تأمین زیرساخت‌های سایت نهضت ملی مسکن

سپیده قلندری اسفدن

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از آماده‌سازی اراضی و تأمین زیرساخت‌های سایت نهضت ملی مسکن، همزمان با شروع ساخت و سازها خبر داد. 

صاحب‌خبر -

علیرضا عباس‌زاده، امروز چهارشنبه، ۵ مهر در بیستمین جلسه شورای مسکن استان که در شهرستان خوسف برگزار شد، اظهار کرد: ما متعهدیم آماده سازی اراضی و تأمین زیرساخت‌های سایت نهضت ملی مسکن را با همکاری دستگاه‌های زیرساختی آب، برق و گاز همزمان با شروع ساخت در دستور کار قرار دهیم.

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن بلافاصله بعد از واگذاری واحدها می‌توانند پروانه ساختمانی اخذ کرده و ساخت واحد مسکونی خود را آغاز کنند.

معاون استاندار با اشاره به مصوبه شورای مسکن در خصوص تحویل زمین ویلایی به متقاضیان مرکز استان در شهر خوسف از استقبال زیاد مردم از این طرح گفت و اظهار کرد: در شهرستان خوسف در یک مرحله ۲۲۰ واگذاری در نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت انجام شد و مرحله دوم قرعه کشی‌ها و واگذاری‌ها به زودی انجام خواهد شد.

عباس زاده ادامه داد: کسانی که در شهرستان خوسف، زمین دریافت کرده‌اند، می‌توانند از هفته آینده با مراجعه به بانک‌های عامل برای انعقاد قرارداد با بانک‌ها و دریافت تسهیلات اقدام کنند.

سیدعلی حسینی، فرماندار شهرستان خوسف نیز در این جلسه با تشریح وضعیت واگذاری زمین در طرح نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت در شهرستان خوسف بر ابلاغ مصوبه کمیسیون ماده ۵ در خصوص الحاق ۱۰۰ هکتار به محدوده شهر خوسف در جهت تسریع در روند آماده‌سازی نقشه و اجرای کار تأکید کرد.

وی همچنین خواستار تسریع در تعیین پیمانکار جهت اجرای عملیات آماده سازی سایت اراضی ۱۰۰ هکتاری شد.

مشکلات مطرح شده در ثبت نام متقاضیان، مسکن ماژان و معدن قلعه زری از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، در جلسه در جلسه بررسی خط انتقال برق و پست ۱۳۲ کیلو ولت معادن شاهکوه، ایجاد پست ۱۳۲ کیلو ولت را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های زیرساختی نهبندان عنوان کرد.

عباس زاده گفت: این پروژه حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و باید اقدامات بعدی برای بهره برداری از آن به سرعت انجام شود.

معاون استاندار با اشاره به اینکه پست ۱۳۲ کیلو ولت نهبندان دهه فجر سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: باید جلسه‌ای با حضور معدنکاران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی مربوط برای بررسی بحث‌های فنی انتقال برق به معادن شاهکوه با محوریت فرمانداری نهبندان برگزار شود.

عباس زاده اظهار کرد: باید تلاش شود تا در زمان بهره برداری از پست ۱۳۲ کیلو ولت نهبندان، خط انتقال برق به چند معدن این شهرستان انجام شده باشد، لذا باید اقدامات لازم در این خصوص توسط معدنکاران انجام شود.

انتهای پیام 

نظر شما