شناسهٔ خبر: 62613284 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

در قالب نخستین اجلاس منطقه‌ای؛

دیپلمات‌های فرهنگی ایران گردهم می‌آیند

تهران- ایرنا- نخستین اجلاس منطقه ای نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه با حضور ۲۰ تن از رایزنان و کارداران فرهنگی به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، حسین روزبه معاون توسعه روابط فرهنگی بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اعلام این خبر گفت: این اجلاس با شعار «دیپلماسی فرهنگی؛ فرصت های منطقه ای، ظرفیت های استانی» از ۱۵ تا ۲۰ مهرماه جاری به مدت شش روز در حسینیه الزهرا سلام الله علیها در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در تهران برگزار خواهد شد.

وی همچنین توضیح داد: رایزنان و نمایندگان فرهنگی کشورمان در کشورهای عراق، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، ازبکستان، قزاقستان، قطر و عربستان در این اجلاس حضور خواهند داشت تا در عرصه دیپلماسی فرهنگی کشور، پایه های قرارگاه اقتدار فرهنگی بین المللی نظام را محکم تر و چراغ تحول در این عرصه را برافروزند.

معاون توسعه روابط فرهنگی بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: علاوه بر جلسات هم اندیشی، کارگاه های تخصصی و نشست های ویژه که با حضور مسوولان عالی رتبه فرهنگی و سیاسی کشور و نماینده های فرهنگی برگزار می شود، دیدار با مدیران ارشد نظام در نهادهای مختلف نیز در دستور کار این اجلاس قرار دارد.

روزبه با بیان اینکه همچنین استانداران استان های مرزی کشور، از میهمانان ویژه نخستین این رویداد فرهنگی هستند که علاوه بر تبادل مباحث مهم فرهنگی با رایزنان مدعو، توانمندی های فرهنگی استان هایشان را نیز به نمایش می گذارند، گفت: وجه تمایز این اجلاس با اجلاس های قبلی بهره گیری از توانمندی های فرهنگی استان های مرزی در عرصه ی دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی و بررسی و بهره برداری از فرصت های موجود است.

نظر شما