شناسهٔ خبر: 62613260 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

برگزاری نشست سالانه وزیران امور خارجه کشورهای عضو گروه ٧٧ در نیویورک

در نشست سالانه وزیران امور خارجه کشورهای عضو گروه ٧٧ ( ١٣٤ کشور در حال توسعه) در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، کشورهای عضو به تبادل نظر در خصوص همکاری‌های توسعه‌ای فیمابین و اولویت‌ها و راهبرد گروه پرداختند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در این نشست «محمد صادق فضلی» مشاور ویژه وزیر امور خارجه شرکت و سخنرانی کرد.

فضلی ضمن قردانی از تلاش‌های کوبا به عنوان رییس گروه ٧٧ و تبریک به اوگاندا به عنوان رییس این گروه برای سال ٢٠٢٤، به تشریح اولویت های کشورمان و گروه ٧٧ پرداخت.

مشاور وزیر امور خارجه ضمن تاکید بر توجه جمهوری اسلامی ایران به مباحث زیست محیطی و برگزاری کنفرانس بین المللی مقابله با گرد و غبار در تهران، بر اراده جدی کشورمان برای مقابله با این پدیده بویژه از طریق گسترس همکاری های منطقه ای و بین المللی، بر ضرورت تقویت چندجانبه گرایی، وحدت و همبستگی میان اعضا گروه تاکید و در ادامه به مخالفت با بکجاتبه گرایی و اقدامات قهری بکجانبه از سوی این گروه تصریح کرد.

فضلی در خاتمه سخنرانی خود ضمن تاکید بر ضرورت کاهش و ریشه کن نمودن فقر، بر اهمیت تغییر شرایط بین المللی از طریق توقف اقدامات قهری یکجانبه علیه کشورهای در حال توسعه تاکید کرد.

نشست وزرای گروه ٧٧ سالانه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار می شود.

انتهای پیام

نظر شما