شناسهٔ خبر: 62612159 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

قالیباف: آمریکا قادر به راه‌اندازی جنگ متعارف در مقابل ایران نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق خود در مجمع رؤسای مجالس کشورهای عضو بریکس گفت: نظم بین‌المللی نیازمند بازنگری عمیق است و بریکس مهمترین نماد برای عادلانه‌تر کردن این نظم در سراسر جهان است. برخی کشور‌های غربی تلاش می‌کنند سازمان ملل را به سازمان چند دولت خاص تبدیل کرده و با حقوق بشر، جنایت علیه بشریت را توجیه کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که روز گذشته جهت شرکت در مجمع رؤسای مجالس کشور‌های عضو بریکس به آفریقای جنوبی سفر کرده بود، امروز در سخنرانی خود در این مجمع اظهار کرد: برخی کشور‌های غربی تلاش می‌کنند سازمان ملل را به سازمان چند دولت خاص تبدیل کرده و با حقوق بشر، جنایت علیه بشریت را توجیه کنند.

او با بیان اینکه جهان انتظار دارد که نظم جهانی در جهت رفاه ملت‌ها باشد، اما متأسفانه چنین وضعیتی وجود ندارد، ادامه داد: نظم بین‌المللی نیازمند بازنگری عمیق است و بریکس مهمترین نماد برای عادلانه‌تر کردن این نظم در سراسر جهان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان گفت: از ابتدا به صراحت اعلام کردیم خواهان توقف فوری جنگ در اوکراین هستیم، اما همزمان اعلام کرده‌ایم که توسعه طلبی ناتو و آمریکا مهمترین دلیل ایجاد این جنگ بوده است.

قالیباف بیان کرد: آمریکا در مقابل ایران که قادر به راه اندازی جنگ متعارف نیست از فرمول جنگ‌های ترکیبی استفاده می‌کند که هدف از آن ایجاد بی ثباتی داخلی، تولید فشار اقتصادی و عملیات‌های اطلاعاتی و فشار روانی و رسانه‌ای است.

انتهای پیام/

نظر شما