شناسهٔ خبر: 62571632 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

حزب‌الله: همچنان از نامزدی فرنجیه برای ریاست جمهوری لبنان حمایت می‌کنیم

تهران-ایرنا- رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان در سخنانی با اشاره به وجود تلاش‌ها برای حل و فصل بحران انتخاب رئیس جمهوری این کشور، بر ادامه حمایت از سلیمان فرنجیه رهبر جریان «المرده» به عنوان نامزد این جنبش تاکید کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری العهد، السید إبراهیم أمین السید، رئیس شورای سیاسی حزب الله لبنان در این باره اعلام کرد: تلاش‌های خارجی با همراهی برخی طرف‌ها در داخل کشور در حال انجام است تا رئیس جمهوری در لبنان انتخاب شود که مورد قبول و رضایت همه گروه‌ها باشد.

وی گفت: ما پیگیر هستیم که نتیجه سفر هیات قطری چه خواهد شد.

امین السید بار دیگر تاکید کرد: موضع ما همچنان حمایت از نامزدی سلیمان فرنجیه است.

پارلمان لبنان با وجود برگزاری ۱۲ جلسه متوالی برای انتخاب رئیس جمهوری تاکنون نتوانسته جانشین «میشل عون» رئیس جمهور سابق که دوره ریاستش در اکتبر گذشته به پایان رسید را تعیین کند.

تداوم خلاء در نهاد ریاست جمهوری لبنان در سایه پافشاری احزاب و جریان‌های سیاسی بر مواضع و نامزدهای خود پرونده انتخاب رئیس جمهوری جدید این کشور را وارد پیچ و خم جدیدی کرده است که تلاش‌ها برای عبور از آن نیاز به توافق یا تغییری در موازنه قوای داخلی دارد.

رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از اظهاراتش درباره تحولات اخیر در پرونده جنگ یمن تاکید کرد: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی برای حل و فصل جنگ یمن جدی است و این چیزی است که ما از طرف‌های مختلف شنیده‌ایم.

السید در این باره ادامه داد: پرونده‌های انسانی مربوط به اسرا، پرداخت حقوق‌ها، شکستن محاصره، بازگشایی فرودگاه و بنادر و پرونده‌های سیاسی وجود دارد که درباره آنها صحبتی نشده است و مذاکرات اخیر هیات صنعا در ریاض با مذاکرات قبلی متفاوت بود.

وی همچنین درباره گمانه زنی‌ها مبنی بر احتمال عادی سازی روابط میان عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی و تبلیغات مقامات رژیم اشغالگر در این باره تصریح کرد: مسیر عادی سازی روابط در نتیجه فشارهای مستمر آمریکا از مدت‌ها قبل توسط اعراب در پیش گرفته شده است و موضوع جدیدی نیست. عربستان سعودی پیشتر به سمت عادی سازی غیرعلنی پیش می‌رفت و هواپیماهای اسرائیلی از حریم هوایی آن عبور می‌کردند.

نظر شما