شناسهٔ خبر: 62570594 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

صنعا: کشوری آزاد و مستقل خواهیم ساخت

تهران-ایرنا- رئیس شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی با تاکید بر اینکه یمن تبدیل به کشوری مستقل و آزاد خواهد شد به ائتلاف متجاوز نسبت به اتلاف وقت برای پاسخگویی به خواسته‌های ملت کشورش هشدار داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شبکه المسیره، مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی اظهار داشت: خون شهدا سوخت انقلاب ما علیه فساد است و این فداکاری‌ها ما را ملزم به حفظ ارزش‌ها و اصولی می‌کند که آنها جانشان را در راه تحقق این ارزش‌ها فدا کردند.

المشاط افزود: کشوری آزاد و مستقل می‌سازیم که تحت قیمومیت خارج از کشور یا هیچ طرف دیگری در این جهان نباشد.

وی تاکید کرد: ما با شهدا عهد می‌بندیم که دشمن خواسته‌های عادلانه مردم ما را برآورده خواهد کرد، چرا که در غیر این صورت با آتش نیروهای ما و توان رزمندگان ما مواجه خواهد شد.

المشاط ادامه داد: ما از سوی کشورهای زیادی تهدید شدیم، اما به آنها می‌گوییم که ما کشور شهدا هستیم، ما تصمیم گرفته‌ایم که مسوولیت خدا، رسول او و رهبران هدایت را بر عهده بگیریم، پس هر کاری را که می‌خواهید انجام دهید.

کشور یمن درحالی نُهمین سال جنگ را پشت سر می‌گذارد که گزارش‌های بین المللی از نیاز حدود ۲۲ میلیون شهروند یمنی به کمک‌های انسانی فوری در نتیجه تداوم جنگ و محاصره این کشور خبر می‌دهد و بحران کنونی یمن را بزرگترین بحران کنونی جهان ارزیابی می‌کنند.

یمن بیش از هشت سال است که شاهد مقابله نیروهای مسلح یمن با حمله نیروهای ائتلاف عربی - غربی است که تبعات آن در ابعاد مختلف منعکس شده و بنا به گزارش سازمان ملل، به بدترین بحران انسانی در جهان تبدیل شده است.

نظر شما