شناسهٔ خبر: 62509656 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

قدردانی وزیر خارجه هلند از تلاش‌های ایران برای کمک به صلح و ثبات در منطقه

وزیر خارجه هلند در دیدار با همتای ایرانی در نیویورک از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای کمک به صلح و ثبات در منطقه تشکر کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز پنجشنبه ۳۰ شهریور ماه در  حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با خانم "هانکه برونس اسلات" وزیر امور خارجه هلند دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان ضمن تبریک مجدد انتصاب خانم «هانکه برونس اسلات» به عنوان وزیر خارجه هلند، گفت: همانند روابط خوب با وزیر خارجه سابق، برای ادامه گفتگو و تقویت همکاری با شما آماده هستیم.

امیرعبداللهیان بر آمادگی ایران برای تقویت روابط با هلند و نیز اتحادیه اروپا تاکید کرد و افزود: زمینه‌های مختلفی برای همکاری از جمله در زمینه های محیط زیست، آب و همکاری های صنعتی داریم. وی افزود: علاقمندیم مشورتهای سیاسی میان دو وزارت امور خارجه ادامه یابد و برای توسعه روابط نیز آماده هستیم. 

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد، ایران برای مبارزه با تروریسم هزینه های زیادی داد و تجارب ارزنده ای در این زمینه دارد و برای گفتگو و تبادل تجربه در این زمینه آمادگی داریم.

خانم "هانکه برونس اسلات" وزیر خارجه هلند نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، گفت روابط دیپلماتیک دو کشور ایران و هلند بسیار قدیمی است و علاقمندیم این روابط و همکاری های دیپلماتیک تقویت شود. 

وی از جمهوری اسلامی ایران برای کمک به حل برخی موضوعات کنسولی میان دو کشور تشکر کرد. او همچنین برای کمک به آغاز و موفقیت مأموریت سفیر جدید کشورمان در هلند اظهار آمادگی کرد.

وزیر خارجه هلند همچنین از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای کمک به صلح و ثبات در منطقه تشکر کرد و برای تداوم تماس‌ها و گفتگوهای سازنده با همتای ایرانی اظهار آمادگی نمود.

در این دیدار همچنین برخی موضوعات مورد علاقه از جمله روند مذاکرات رفع تحریمها و همکاری ها و مشورت‌ها با اتحادیه اروپا مورد تبادل نظر قرار گرفت و برای تداوم گفتگوها در این زمینه‌ها اعلام آمادگی شد.

وزیر خارجه کشورمان از همتای هلندی برای‌ سفر به تهران دعوت کرد.

 

پایان پیام/

نظر شما