شناسهٔ خبر: 62509563 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

فرماندار ملایر:

مدیران به کارمندانی که در اجرای پروژه‌ها سنگ‌اندازی می‌کنند، تذکر دهند

فرنوش رئیسی

فرماندار ویژه ملایر عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان را مثبت و مطلوب ارزیابی کرد و خطاب به مدیران گفت: کارمندانی که در ادارات با سیاست‌های دولت همراه نیستند و در اجرای پروژه‌ها سنگ‌اندازی می‌کنند، باید مورد مؤاخذه و تذکر قرار گیرند.

صاحب‌خبر -

سلمان اسماعیلی پنجشنبه ۳۰ شهریور در جلسه شورای اداری شهرستان ملایر، تأکید کرد: مدیران ادارات باید مسئولیت‌پذیر و ریسک‌پذیر باشند و کارمندان را در ارائه خدمت به مردم و اجرای سیاست‌های دولت همراه کنند و موظف به همکاری با اصحاب رسانه هستند.

وی با تأکید بر اینکه میزهای خدمت با قوت ادامه دارد، گفت: از ۱۵۰ میز خدمت عبور کردیم و هر جایی که مردم باشند، ما نیز برای شنیدن حرف مردم و حل مشکلات آنها حضور داریم.

فرماندار ویژه ملایر به پیش‌بینی‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی در اثر پدیده ال‌نینو مبنی بر بارش‌های فوق نرمال از اواسط مهرماه اشاره و تأکید کرد: در اسرع وقت باید ستاد بحران این شهرستان تشکیل شود و همه اعضای ستاد بحران آمادگی لازم را داشته باشند.

یکی از موفق‌ترین نهضت‌های ملی مسکن در ملایر در دست اجرا است

اسماعیلی در بخش دیگری با بیان اینکه یکی از موفق‌ترین نهضت‌های ملی مسکن در ملایر در دست اجرا است، مطرح کرد: در مرحله نخست از ۲۰۰۰ هکتار برای ۵۱۵ هکتار توافق صورت گرفته و امکان‌سنجی مصوب شده در سازمان ملی زمین و مسکن است.

وی مطرح کرد: با وجود کارشکنی‌ها و بدخواهان، نهضت ملی مسکن در این شهرستان در دست اجراست و بنا نداشتیم در این پروژه مهم، با ترس کار کنیم و مسکن مهر بسازیم که پس از گذشت چهار دولت، همچنان مصائب و مشکلات آن حل نشده است.

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به اینکه طرح جامع نهضت ملی مسکن ملایر در حال آماده شدن است، گفت: منتظر آماده شدن طرح تفصیلی هستیم و در قالب دو شهرک احداث خواهد شد.

اسماعیلی مطرح کرد: پس از آماده‌سازی طرح تفصیلی، زیرساخت‌ها آماده و فراهم می‌شود و زمین‌هایی در قطعات ۲۰۰ متری به متقاضیان واگذار خواهد شد تا با دریافت تسهیلات شروع به ساخت واحدهای ویلایی کنند.

وی با بیان اینکه از ۲۲ هزار نفری که در نهضت ملی مسکن در ملایر ثبت‌نام کردند، ۷۳۸۰ نفر واجد شرایط شدند، افزود: در شهرهای ازندریان‌، جوکار و زنگنه نیز زمین قطعی شده، فراخوان صادر خواهیم کرد و تا دهم مهر متقاضیان باید مبلغی را واریز و از این فرصت بی‌نظیر استفاده کنند.

فرماندار ویژه ملایر تصریح کرد: در اسلامشهر آق‌گل با وجود اینکه در گذشته تعداد محدودی ثبت‌نام کردند و واجد شرایط نشدند و متقاضی نداشتیم، ۳۰ هکتار زمین در مراحل نهایی توافق و الحاق است که پس از قطعی شدن، فراخوان صادر می‌کنیم تا جوانان و مردم این شهر نسبت به ساخت مسکن اقدام کنند.

وی در ادامه ضمن اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، از رشد خوب در حوزه جذب دانش‌آموز و دانشجو و آمادگی مطلوب‌تر شهرستان نسبت به سال‌های قبل در حوزه امکانات آموزشی خبر داد.

فرماندار ویژه ملایر رشد ایجاد شده در زمینه توسعه خوابگاه‌های دانشجویی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش مشکلی کشوری است که با پیگیری‌ حل خواهد شد.

اسماعیلی در ادامه مطرح کرد: برابر مستندات پروژه‌های هفته دولت امسال با ۱۴۰ هزار میلیارد ریال با ۲۷۵ پروژه از همه هفته‌های دولت سه دولت قبل بزرگتر بود.

وی گفت: عملیات اجرایی بزرگترین سرمایه‌گذاری تاریخ ملایر با ۸۰ هزار میلیارد ریال (کارخانه شیشه)، نخستین کارخانه پالایش انگور با ۸۶۰۰ میلیارد ریال و نخستین کارخانه فرآوری زعفران با ۲۰۰۰ میلیارد ریال در هفته دولت آغاز شد.

وی به افتتاح واحد تجهیزات پزشکی با ۲۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار و واحد فروسیلیس آساآذرین اشاره کرد و گفت: اجرای ۳۰۰۰ میلیارد آسفالت در شهرستان طی پنج ماه اخیر سه برابر پارسال بود و با رشد ۲۷۰ درصدی در این حوزه مواجه بودیم.

اسماعیلی ضمن اشاره به اقدامات مؤثر حوزه بهسازی روستاها تصریح کرد: شهرداری‌ها به ویژه شهرداری ملایر و دیگر دستگاه‌های اجرایی پروژه‌های بزرگی در دست اقدام دارند.

وی با بیان اینکه موفقیت امسال مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان با سال گذشته قابل مقایسه نیست، تأکید کرد: باید به عنوان یاران اصلی دولت سیزدهم، مُبلّغ اقدامات و خدمات صادقانه باشید و موفقیت‌ها را برای مردم تبیین کنید.

وی مشارکت مدیران و مردم در حمایت از کنگره بزرگ اربعین را ستودنی دانست و گفت: ۱۵ موکب در سطح شهرستان ملایر برپا شد که وجود موکب‌ها، کیفیت ارائه خدمات و رضایت‌مندی زائران اربعین از این خدمات قابل تقدیر است.

فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: امسال برای نخستین بار موکب بقیه الله(عج) ملایر در کربلا برپا شد و در مقایسه با دیگر موکب‌ها، امکانات، خدمات و کیفیت بهتری را به زوار ارائه داد.

اسماعیلی ضمن اشاره به خدمات مؤثر و مثبت موکب جهادی شهید میرزایی نیروی انتظامی در ایام اربعین تصریح کرد: با وجود ماه‌ها شایعه‌پراکنی و سنگ‌اندازی دشمنان امسال رکورد تشرّف زوار به اربعین شکسته شد و حضور مردم از همه سال‌های قبل بیشتر بود.

استقلال قوه مجریه در انتخابات یک اولویت است

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وحدت بین مجموعه مدیران شهرستان و نمایندگان مجلس وجود دارد و حول منافع مردم و پیشرفت شهرستان و آرمان‌های شهدا و انقلاب تلاش می‌کنیم.

اسماعیلی استقلال قوه مجریه را یک اولویت خواند و خطاب به مدیران گفت: باید ضمن حفظ استقلال و بی‌طرفی، برای حضور حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند و با رفتارهای خلاف قانون و هر تخلف انتخاباتی برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه ضدانقلاب شکست بزرگ و مجددی از مردم ایران خورد، افزود: با وجود فراخوان‌های متعدد، دیدیم که خودشان به جان هم افتادند.

فرماندار ویژه ملایر با تأکید بر اینکه مردم و زنان ما دشمنان را ناامید کردند، گفت: ممکن است اختلاف سلیقه‌هایی داشته باشیم اما در اصل دین و تعهد به آرمان‌های شهدا و انقلاب، متعهد و وفادار هستیم.

اسماعیلی به اقدامات و تحولات جهانی اشاره و خاطرنشان کرد: پروژه انقلاب در ایران شکست خورد و از زمستان پارسال چرخش ۱۸۰ درجه‌ای هم در منطقه و آمریکا و کشورهای اروپایی ایجاد شده است.

وی عضویت ایران در شانگهای و بریکس و تبادل زندانیان را از دیگر موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران برشمرد و یادآور شد: این موفقیت‌ها حاصل صبر، ایستادگی و مقاومت است و باید همچنان محکم بایستیم و نگاه اقتصاد مقاومتی، دست یافتنی است.

در مورد رگه‌های امیدبخش جوانان در جامعه صحبت کنید

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز به موفقیت‌های نظام با وجود همه بمباران‌های دشمن اشاره و مطرح کرد: حضور رئیس جمهور در نیویورک با انباری از موفقیت‌ها و دستاوردهای بزرگ همراه بود.

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه دستاوردهای نظام و اقدمات انجام شده را بستری برای ایجاد امید در بین جوانان دانست و افزود: اگر خودمان به رشد و بالندگی امید داشته باشیم، مردم هم امیدوار می شوند.

آزادیخواه با تأکید بر اینکه باید از فرصت‌های خوب بهترین بهره‌برداری‌ها را داشته باشیم، خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: در مورد رگه‌های امیدبخش جوانان در جامعه صحبت کنید.

آزادیخواه خطاب به مدیران تأکید کرد: ابتدا باید خودمان در جریان اقداماتی که انجام می دهیم باشیم و با استفاده از همه ظرفیت ها برای تولید و کار با همه توان خود، تا میتوانیم اقدامات را به موقع اطلاع‌رسانی کنیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی با کمک رسانه‌ها، با مردم ارتباط گرفته و اقدامات را با مردم در میان بگذارند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها سلاح و حربه دشمن، اطلاع‌رسانی غلط و انتشار آمار غلط است.

وی با اشاره به لزوم پیشتاز بودن در جنگ رسانه‌ای دشمن، گفت: باید اطلاعات را درست و به موقع به دست مردم برسانیم.

آزادیخواه ملایر را در یک شیب رو به رشد، توسعه و بالندگی دانست و افزود: اتفاقات خوبی در ملایر در حال شکل گیری است. 

دفاع قدرتمندانه رئیس جمهور از ارزش‌های اسلام در سازمان ملل، دستاورد بی‌نظیری است

فرمانده سپاه ناحیه ملایر نیز ضمن تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: اجر رزمندگانی که منتظران واقعی شهادت هستند و از ارزش‌ها دفاع می‌کنند، به واسطه خون دل و مجاهدت های شان، از شهدا بالاتر است.

سرهنگ علی‌اصغر فارسی با بیان اینکه باید قدر رزمندگان دفاع مقدس خود که همچنان در حال دفاع از کشور هستند را بدانیم، بر لزوم فضاسازی در هفته دفاع مقدس توسط ادارات و تبیین دستاوردهای دفاع مقدس برای کارمندان تأکید کرد.

وی هفته دفاع مقدس را فرصتی برای جهاد تبیین دانست و خاطرنشان کرد: ما هر آنچه داریم از دفاع مقدس است چراکه اگر دفاعی اتفاق نمی‌افتاد، امروز اینگونه در آرامش نبودیم تا بتوانیم این دستاوردهای بزرگ را رقم بزنیم.

فارسی با تأکید بر لزوم تبیین دستاوردهای دفاع مقدس، خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: ظرفیت‌های داخلی را برای نیروهای خود و خانواده‌هایمان تبیین کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر در ادامه اقدامات مثبت انجام شده در هفته دولت را اتفاقات خوبی خواند و گفت: در هفته دولت یک جهاد تبیین بزرگ و امیدآفرینی ایجاد شد و لازم است که همه ما برای تبیین اقدامات انجام شده اقدام کنیم.

وی ادامه‌ داد: خوشبختانه در دولت سیزدهم دستمان پر است و دفاع امروز قدرتمندانه رئیس جمهور در سازمان ملل از ارزش‌های اسلام و ادیان اسلامی، دستاوردهای بی‌نظیری است.

فارسی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی محوری برای آزادی و دفاع از ارزش‌های انسانی شده است، ادامه داد: حضور معنوی در منطقه به واسطه جبهه انقلاب اسلامی مهم است و باید تبیین شود.

وی با بیان اینکه امروز دشمن در موضع دفاعی قرار گرفته است، گفت: دشمن در عرصه امنیتی شکست بزرگی خورد و با وجود تبلیغات بسیار برای ۲۵ شهریور ماه کسی پای کار نیامد و این نشان می‌دهد اقدامات دولت سیزدهم مردم را امیدوار کرده است. 

فارسی با تأکید بر لزوم تبیین دستاوردهای نظام در فضای مجازی و حقیقی بیان کرد: اقدام جهادی فرماندار در موضوع برپایی میزهای خدمت در سراسر شهرستان برای مردم امیدآفرین است. 

وی حضور مسئولان شهرستان در روستاهای دور افتاده را نشان‌دهنده تواضع مسئولان و کمک‌کننده به رفع مشکلات مردم دانست و افزود: مردم ما مردم متوقعی نیستند و با رفع مشکلات به اوج رضایت می رسند.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر خواستار برپایی میزهای خدمت با انسجام بیشتر شد که سبب پرشور شدن انتخابات و حضور بیشتر مردم خواهد شد.

فارسی ضمن قدردانی از موکب داران ایام اربعین حسینی گفت: شهرستان ملایر در برپایی موکب‌های اربعین سنگ تمام گذاشت و خدمات بسیاری به زائران ارائه داد.

انتهای پیام

نظر شما