شناسهٔ خبر: 62509393 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

۱۴ هزار رسانه در کشور فعال هستند

ایلام - ایرنا - مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد گفت: هم اکنون ۱۴ هزار رسانه در کشور فعالیت می کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایرنا، ایمان شمسایی پنجشنبه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه ایلام اظهار کرد: عضویت افراد در سامانه جامع رسانه ها تسهیل شده است.

وی گفت: امروز بیش از ۱۳۰ روزنامه، هشت هزار مجله، پنج هزار پایگاه خبری و ۲۸ خبرگزاری در کشور فعالند و فعالیت رسانه‌ای می کنند.

وی ادمه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از رسانه ها حمایت کند ولی تعهد اصلی ما نسبت به مخاطب است، در حوزه‌هایی مانند مهندسان و پزشکان شاهد یک نظام صنفی واحد هستیم اما متاسفانه در حوزه وسیع رسانه نظام صنفی مستقل و واحدی نداریم.

شمسایی با اشاره به اینکه طی یک سال گذشته روزانه ۱۰ میلیارد ریال به رسانه های کشور کمک شده است، افزود: سیاست دولت در حوزه رسانه بر این است که هم صنف و هم کار حرفه‌ای و محتوای مربوطه مهم است و نباید هیچکدام را فدای دیگری کرد.

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد گفت:معافیت رسانه ها از مالیات لغو نشده است، اگر رسانه آگهی دولتی بگیرد از مالیات معاف است ولی شرکتهای خصوصی باید خود ۹ درصد مالیات را پرداخت کنند این معافیت شامل شرکتهای خصوصی نمی شود.

شمسایی تصریح کرد: طبق ماده ۴۶ قانون مطبوعات صاحب امتیاز و مدیر مسئول موظف به بیمه کردن نیروهای خود هستند اما برای آن نیز شرایط وجود دارد.

نظر شما