شناسهٔ خبر: 62509319 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

درسال ۱۴۰۲

افتتاح ۲۰۴ کیلومتر پروژه راهسازی در آذربایجان غربی

در سال جاری ۲۰۴ کیلومتر طرح راهسازی در قالب طرح‌های بزرگراهی در آذربایجان غربی افتتاح شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای استان آذربایجان غربی،  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در برنامه زنده تلویزیونی در مسیر توسعه که از شبکه استانی آذربایجان‌غربی پخش شد با بیان اینکه میانگین هزینه راهسازی هر کیلومتر راه در استان ۵۰۰ میلیارد ریال است، گفت: در سال جاری ۲۰۴ کیلومتر پروژه راهسازی در قالب طرح‌های بزرگراهی استان افتتاح شده است.

 

سید محسن حمزه‌لو ، اظهار کرد:هم اکنون در ۴۶۲ کلومتر از راه‌های استان فعالیت راهسازی با سرعت قابل قبولی در حال اجراست و ۴۰ کارگاه راهسازی با اعتبار ۱۲ هزار میلیارد ریال فعال هستند.

 

وی اضافه کرد: همچنین در ۳۱۵ کیلومتر از مسیرهای ارتباطی استان مطالعات راهسازی برای تبدیل به بزرگراه در حال انجام است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: کریدور بزرگراهی غرب کشور از مهمترین پروژه‌های راهسازی تاریخ انقلاب اسلامی است که در استان ۵۰۰ کیلومتر آن به اتمام رسیده و فقط ۷۰ کیلومتر آن در در دست اجراست که با اتمام این طرح، آذربایجان غربی به بزرگترین کریدور بزرگراهی کشور وصل می‌شود.

 

حمزه‌لو افزود: در سال جاری ۲۰۴ کیلومتر پروژه راهسازی در قالب طرح‌های بزرگراهی در استان افتتاح شده است که ۵۶ کیلومتر آن در سفر معاون رییس جمهور و ۱۴۸ کیلومتر آن ۲ ماه قبل در سفر وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسیده است.

 

وی با اشاره به محور خوی - قطور - رازی اظهار کرد: این محور ۵۵ کیلومتر بوده که عملیات ۲۷ کیلومتر از ابن محور به اتمام رسیده است، حدود ۱۰ کیلومتر دیگر از این محور تا پایان فصل کاری امسال به اتمام رسیده و زیر با رترافیک می‌رود.

 

حمزه‌لو بیان کرد: عملیات راهسازی در تمام محورهای منتهی به شهرستان خوی در حال انجام است و این امر روند دسترسی به پایانه مرزی رازی را تسهیل می‌کند.

 

وی در خصوص محور سرچم بیان کرد: حدود ۲۰ کیلومتر از این محور ۱۸۵ کیلومتری باقی مانده و حدود ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تمامی ابنیه‌های این محور به اتمام رسیده است.

 

حمزه‌لو افزود: آزادراه ارومیه_تبریز نیز با جدیت دنبال می‌شود و انتخاب پیمانکار انجام شده است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: ۱۲ همت رقم قرارداد این آزادراه بوده و شروع عملیات اجرایی منوط به مصوبه هیات وزیران است.

نظر شما