شناسهٔ خبر: 62509199 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

وزیر کشور: تسریع در رفع مشکلات ناشی از سیل در آستارا دستور کار است

رشت _ ایرنا _ وزیر کشور با اشاره به رفع مشکلات مربوط به قطعی آب و برق در مناطق متاثر از سیل آستارا گفت: رفع مسائل مردم در این مناطق و حل آنها با سرعت بیشتری در دستور کار است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد وحیدی عصر روز پنجشنبه در جریان بازدید از مناطق سیل زده شهرستان آستارا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگر چه مشکل آب این مناطق حل شده اما برخی از لوله کشی ها در جریان این سیلاب از بین رفته که باید اصلاح و بازسازی شود.

وی با اشاره به حجم سنگین بارندگی اخیر آستارا اضافه کرد: بر اساس اعلام وزارت نیرو ۲۷۰ میلیمتر باران در این شهرستان بارید و موجب بروز سیلاب شد.

وزیر کشور با اشاره به برخی از خسارات وارده ناشی از سیل به شهرستان آستارا از جمله تخریب پل سیبلی در مسیر ارتباطی آستارا - تالش خاطر نشان کرد: وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری برای رفع این مشکل مشغول به کارند تا هر چه سریعتر رفت و آمد در این مسیر تسریع شود.

وی در ادامه به مشکلات ناشی از سیل در روستای کانرود آستارا اشاره کرد و گفت: به دستور رییس جمهور برای بررسی وضعیت، نیازها و کمبودهای مردم، در این شهرستان حضور یافتم ضمن آنکه در همان زمان بروز سیل استاندار گیلان، فرماندار آستارا، مسئولان، گروههای جهادی و هلال احمر در منطقه حضور یافته اند.

وزیر کشور بیان کرد: کمک های اضطراری و لازم انجام شده و اکنون در مرحله بعدی رفع مشکلات قرار داریم و حل مشکل پل تخریب شده سیبلی از جمله مسائل مهمی است که وزارت راه شهرسازی و سازمان راهداری باید به سرعت این مشکل را برطرف کنند تا حمل و نقل و تردد در این مسیر اصلاح شود.

وی اظهار کرد: برخی از آسیب های ناشی از سیل مربوط به مغازه ها و باغات منطقه بود که پس از ارزیابی، کمک های لازم ارائه می شود.

نظر شما