شناسهٔ خبر: 62509192 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

آغاز جشنواره برداشت خرما در روستای حاجی‌آباد خرانق

بخشدار خرانق با اشاره به ظرفیت‌های متعدد گردشگری بخش خرانق، از آغاز نخستین جشنواره تجربه‌محور برداشت خرمای روستای حاجی‌آباد این بخش خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، محمدی با اشاره به اینکه روستا‌های بخش خرانق اردکان دارای ظرفیت‌های متعددی به ویژه در حوزه جذب گردشگر هستند اظهار کرد: یکی از این روستاها، روستای حاجی آباد است که، از امروز ۳۰ شهریورماه میزبان گردشگران در نخستین جشنواره تجربه محور برداشت خرما است. آغاز جشنواره برداشت خرما در روستای حاجی‌آباد خرانق

بخشدار خرانق اردکان با بیان اینکه این روستا علاوه بر داشتن ظرفیت‌هایی برای پرورش خرما دارای ظرفیت‌های متعدد گردشگری نیز است عنوان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی فرهنگ منطقه و فروش محصولات جانبی است.

وی تصریح کرد: این جشنواره تا فردا، ۳۱ شهریورماه ادامه دارد و عموم مردم می‌توانند با حضور در این روستا علاوه بر اینکه برداشت خرما را به صورت مستقیم تجربه می‌کنند، به گشت‌و گذار در این روستای زیبا هم بپردازند. 

محمدی خاطرنشان کرد: در حاشیه این جشنواره برنامه‌های متنوعی از جمله برگزاری جشن، سافاری، بازدید از تپه‌های شنی و همچنین رصد ستاردگان برگزار می‌شود. 

بخشدار خرانق افزود: این برنامه یکی از رویداد‌های متنوعی است که در بخش خرانق و برای معرفی روستا‌های این بخش برگزار می‌شود و در طول سال برای سایر روستا‌ها هم برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته شده است.

نظر شما