شناسهٔ خبر: 62509169 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

برای تحقق مطالبات مردم

ورود دستگاه قضا به حادثه سیل آستارا

دستگاه‌های اجرایی باید پاسخگوی عملکرد حوزه کاری خود به دستگاه قضا باشند.

صاحب‌خبر -

ورود دستگاه قضا به حادثه سیل آستارابه گزارش خبرگزاری صدا وسیمای گیلان ؛ رئیس دادگستری آستارا در جلسه بررسی مسائل مدیریتی مناطق سیل زده این شهرستان با اشاره به دستور رییس کل دادگستری گیلان نسبت به بررسی سیل آستارا گفت: مسئولان متولی در خصوص عملکردشان باید پاسخگوی دستگاه قضا باشند و بررسی مسئولان قضایی درخصوص سیل آستارا به ۲ بخش «پیش از بحران» و «پس از بحران» تقسیم خواهد شد.
عباس جاذب با اشاره به تلاش دستگاه قضا برای تسهیل خدمات رسانی مسئولان به مردم افزود: دادگستری با ورود جدی به حادثه سیل اخیرآستارا اجازه قصور به هیچ دستگاهی نخواهد داد.
وی با بیان اینکه دستگاه قضا پیگیر جدی مطالبات مردم است، گفت: بحران سیل آستارا باید با هماهنگی دستگاه‌ها در کمترین زمان حل شود؛ و رئیس و مسئولان دستگاه قضا برای رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم با جدیت پای کار اند.
فرماندار بندر آستارا هم در این جلسه با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده گفت: براساس پیش بینی‌های هواشناسی درخصوص میزان بارش‌ها لایروبی رودخانه مرداب شهرستان از سوی شهرداری آستارا انجام و برگزاری جلسه ستاد بحران به الزام آمادگی دستگاه‌ها در صورت بروز بحران اعلام شده بود.
محمدرضا شهاب زاده با اشاره به بارش بی سابقه ۳۲۵ میلی متری در کمتر از ۱۶ ساعت در آستارا افزود: اعضای شورای تامین از دقایق ابتدایی بارش به طور هماهنگ اقدامات لازم را انجام دادند و مراتب را به استانداری، اداره کل بحران استانداری، اداره کل راهداری، بنیاد مسکن، جمعیت هلال احمر، برق، آب منطقه ای، گاز، جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌های امداد رسان برای تسهیل خدمات رسانی و مدیریت بحران اطلاع داند.
وی با اشاره به تلاش‌های شهرداری‌های آستارا و لوندویل و گروه‌های جهادی در مناطق سیل زده گفت: با حضور این نیرو‌ها و سپاه، بسیج، فراجا و دیگر نیرو‌های نظامی و امنیتی اقدامات مناسب برای ارائه خدمات به شهروندان انجام شد. 
فرماندار آستارا با اشاره به نیاز آب شهرستان به ۲۵۰ لیتر بر ثانیه افزود: با تلاش شبانه روزی نیرو‌های آب و فاضلاب شهرستان و با افزایش دبی آب و ارسال ماشین آلات آتش نشانی به روستا‌ها فشار از شبکه اصلی آبرسانی برداشته شد.

نظر شما