شناسهٔ خبر: 62509014 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

بحران نازائی در گلستان ؛

تصویب راه اندازی آزمایشگاه منطقه ای بررسی علل و ایجاد ناباروری در گلستان

در جلسه ستاد خانواده و جوانی جمعیت گلستان انجام پژوهش در حوزه ناباروری و ایجاد آزمایشگاه منطقه ای برای بررسی علل و ایجاد ناباروری در استان تصویب شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز گلستان معاون استاندار گلستان با اشاره به نقش موثر فرزندآوری و تشکیل خانواده در تحکیم زیر بنای جامعه سالم گفت : مسوولان دستگاه‌های مرتبط در زمینه اجرای قانون جوانی جمعیت در استان باید برای فرهنگ‌سازی در این زمینه نقشی پر رنگ داشته باشند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در نشست ستاد خانواده و جوانی جمعیت استان افزود : جوانی جمعیت مساله اجتماعی و فرهنگی است و اگر مسئول هر دستگاه مرتبط در استان به خوبی نقش قانونی خود را در این زمینه ایفا کند باید ابتدا به این باور و فرهنگ که ازدواج و فرزندآوری گسترش یابد.

سید علی مهاجر افزود : از مسوولان دستگاه‌های راه و شهرسازی، ثبت احوال، آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی و بیمه سلامت در استان که عملکرد خوبی در انجام وظیفه در حوزه جوانی جمعیت نسبت به سایر مسوولان دستگاه‌های مرتبط تاکنون داشته‌اند ، قدردانی می‌شود.

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان هم با تاکید بر توافق جمعی دستگاههای متولی در امور خانواده و ارائه تصمیمات راهبردی گفت : در این جلسه مقرر شد در حوزه ناباروری پژوهش در استان انجام شود و آزمایشگاه منطقه ای برای بررسی علل و ایجاد ناباروری نیز در استان ایجاد شود.
آزاده رجبی افزود : راهبرد جوانی جمعیت برای سال ۱۴۰۲ در این استان تهیه و برش شهرستانی آن اعلام و با مشارکت دستگاه‌های مرتبط در دست اجرا است.

وی از شناسایی ۷۰ کنشگر فعال در حوزه جوانی جمعیت در استان اعم از تشکل مردمی و فرد خبر داد و گفت : این ظرفیت به دستگاه‌های اجرایی در گسترش جوانی جمعیت معرفی خواهد شد تا در شتاب بخشیدن به برنامه های خود در این زمینه استفاده کنند.

<div id="video-display-embed-code_10163565"><script type="text/JavaScript" src="https://www.iribnews.ir/fa/news/play/embed/3984854/10163565?width=400&height=300"></script></div>

نظر شما