شناسهٔ خبر: 62508731 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

صدور مجوز راه اندازی اورژانس اختصاصی بانوان در سمنان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از مجوز راه اندازی اورژانس اختصاصی پیش بیمارستانی بانوان در سمنان خبر داد .

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز سمنان،️   کامران قدس رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان در نشست خبری به مناسبت روز ملی اورژانس پیش بیمارستانی و فوریت‌های پزشکی گفت: مجوز اورژانس اختصاصی بانوان اخذ و به پرستاران و فوریت‌های پزشکی خانم اموزش‌های لازم داده شده تا در ساعات روز، در صورت بروز حوادث در حوزه بانوان، حادثه را مدیریت کنند.
وی از اضافه شدن ۳ دستگاه موتور آمبولانس و افزایش نیرو‌های اورژانس برای پایگاه‌های اورژانس خبر داد و گفت: نهمین پایگاه جاده‌ای دامغان بعد از ۱۲ سال به منظور توسعه خدمات رسانی به مردم افتتاح شد.
قدس بابیان اینکه ۳۳ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه فعال هستند افزود: یک بالگرد، ۱۱ پایگاه شهری و ۲۱ پایگاه جاده‌ای اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان به مردم خدمات رسانی می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان افزود: از بهزیستی استان شماره تماس ناشنوایان و‌بیماران اتیسم اخذ و در صورت هر تماس یا پیامکی از جانب این افراد، نیرو‌های اورژانس اعزام می‌شوند.
وی بابیان اینکه در حال حاضر مرکز فرماندهی و اعزام آمبولانس‌ها در مرکز تدین به عنوان مرکز eoc تجمیع شده است گفت: ساختمان فرماندهی بحران در پایگاه امام رضا در مساحت یک هزارو ۲۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان ساخته و افتتاح می‌شود.
پژمان قراییان مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث و فوریت‌های پزشکی علوم پزشکی استان سمنان هم بابیان اینکه در ۶ ماهه نخست امسال ۲۱ هزارو ۵۷۵ ماموریت اورژانس و فوریت‌های پزشکی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان انجام شد گفت: ۴ هزارو۲۸۴ماموریت در حوزه تصادفات و ۱۷ هزار و ۲۹۱ ماموریت غیر ترافیکی بوده است.
وی بابیان اینکه به لحاظ تعداد مصدومین به ۲۱ هزارو ۲۸۲ نفر مصدوم امدادرسانی شد افزود: نیرو‌های اورژانس پیش بیمارستانی به ۵ هزارو ۹۰۸ نفر مصدوم ترافیکی و بیش از ۱۲ هزار مصدوم غیرترافیکی امدادرسانی کردند.
قرائیان ابراز داشت: میانگین زمان رسیدن امبولانس به بیمار در ماموریت‌های شهری در سمنان ۷ دقیقه و در ماموریت‌های جاده‌ای ۱۳ دقیقه است.

<div id="video-display-embed-code_10160968"><script type="text/JavaScript" src="https://www.iribnews.ir/fa/news/play/embed/3984124/10160968?width=400&height=300"></script></div>

نظر شما