شناسهٔ خبر: 62508493 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

۲۲۵ شهر بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در کشور سالن سینما ندارند

۲۲۵ شهر بالای ۱۰۰ هزار نفر در کشور داریم که سالن سینما ندارند و جایی هم برای راه‌اندازی سالن سینما وجود ندارند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، معاون وزیر و رئیس سازمان سینمائی کشور در سفر به۲۲۵ شهر بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در کشور سالن سینما ندارند شهرستان کاشمر گفت: ما در هر شهری نوسازی جدید انجام داده‌ایم تعداد مخاطبان سینما افزایش یافته است مردم می‌خواهند در سالن‌های استاندارد فیلم‌های با کیفیت ببینند.

محمد خزاعی افزود: مرکز استانی مانند بوشهر حتی یک سینمای فعال نیست که در این خصوص پیگیری‌هایی صورت گرفته تا حداقل یک سینما برای مردم این شهر فعال شود.

وی گفت: ۲۲۵ شهر بالای ۱۰۰ هزار نفر در کشور داریم که سالن سینما ندارند و جایی هم برای راه‌اندازی سالن سینما ندارند که در برنامه توسعه دولت قرار است اقدامی برای این شهرستان‌ها انجام شود.

رئیس سازمان سینمائی کشور افزود: در حال حاضر جمع آوری حدود ۵ دفتر سینمای جوان در سطح کشور که هیچگونه فعالیتی ندارند و از امکانات و تجهیزاتی که دارند استفاده‌ای نمی‌کنند در دستور کار قرار گرفته است.

خزاعی با اشاره به اینکه کاشمر مجموعه بسیار خوبی در حوزه فرهنگ و هنر دارد گفت:  هنرمندان کاشمردر جشنواره‌های تئاتر، سینما، تعزیه، موسیقی محلی و... به خوبی می‌درخشیدند.

وی افزود: با توجه به پتانسیل و ظرفیتی که در منطقه ترشیز وجود دارد، با راه اندازی دفتر سینمائی علاوه بر فراهم شدن بستر برای میزبانی جشنواره‌های استانی و کشوری، امکان تاسیس جشنواره‌های جدید نیز فراهم می‌شود.


نظر شما