شناسهٔ خبر: 62508464 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

با درخواست استعفای پاشینیان؛

معترضان ارمنی خیابان‌های ایروان را مسدود کردند

آریا فشتمی

معترضان ارمنی در پی تحولات اخیر در منطقه قره‌باغ، بار دیگر به خیابان‌ها آمده و با مسدود کردن خیابان‌ها استعفای نخست‌وزیر را خواستار شدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، از زمان آغاز درگیری در منظقه قره‌باغ کوهستانی، معترضان ارمنی با تجمع در برابر پارلمان و ساختمان‌های دولتی خواستار برکناری نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر این کشور هستند.

معترضان ارمنی خیابان‌های ایروان را مسدود کردند

آندرانیک توانیان، قانون‌گذار ارمنی از معترضان خواسته بود تا با تجمع در میدان جمهوری در ساعت ۶ عصر به وقت محلی خواستار استعفای دولت و حفاظت از ارمنی‌های حاضر در قره‌باغ شوند.

معترضان ارمنی نیز با تجمع در موعد مقرر پاشینیان را به تسلیم کردن قره‌باغ به آذربایجان متهم کرده و با استفاده از بطری و سنگ با پلیس درگیر شدند.

معترضان ارمنی خیابان‌های ایروان را مسدود کردند

پلیس ارمنستان اعلام کرده که تنها در روز چهارشنبه ۳۰ معترض ارمنی را دستگیر کرده است.

روز سه‌شنبه، باکو اعلام کرد که «فعالیت‌های ضد تروریستی در سطح محلی» را در قره‌باغ کوهستانی آغاز کرده تا ظاهراً نظم قانون اساسی را بازگرداند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از عناصر مسلح در منطقه مورد مناقشه قره باغ بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان گزارش داد که در عملیات نظامی دیروز جمهوری ارمنستان به قره باغ و مواضع نیروهای مرزی ارمنستان، ۲۰۰ نفر کشته شدند.

انتهای پیام

نظر شما