شناسهٔ خبر: 62508178 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

شهردار کاشان در گفتگو با مهر:

پنج هزار کارت اتوبوس رایگان به دانش‌آموزان کاشانی اهدا می‌شود

کاشان - شهردار کاشان از اجرای طرح اهدای کارت اتوبوس رایگان ویژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه همزمان با آغاز سال تحصیلی خبر داد.

صاحب‌خبر -

کیومرث محمدپور در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن تبریک سال جدید تحصیلی اظهار داشت: برای نخستین بار تعداد پنج هزار بلیط کارت ویژه اتوبوس با اعتبار هر کدام یک میلیون ریال برای شروع سال تحصیلی به دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه جدید اهدا می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را فرهنگ‌سازی استفاده از حمل و نقل عمومی و استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان به عنوان شهروندان مؤثر و آینده‌ساز شهر عنوان کرد و ابراز داشت: امید است این اقدام منجر به کاهش ترافیک شبکه معابر شهری در زمان‌های اوج ترافیک (ساعات شروع و پایان مدارس) و در نهایت کاهش چالش‌ها و هزینه‌های مدیریت شهری در بلندمدت شود.

شهردار کاشان ابراز داشت: دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه معرفی شده از سوی مدیریت آموزش و پرورش به شهرداری، می‌توانند با مراجعه به یکی از مراکز تحویل بلیط کارت مستقر در امور اداری مناطق پنج‌گانه شهرداری و یا سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری و همچنین با ارائه کارت ملی خود بلیط کارت یارانه‌ای را دریافت کنند.

وی همچنین از جا به جایی رایگان همه دانش‌آموزان شهر کاشان در روز اول شروع مدارس (دوشنبه سوم مهرماه) به مناسبت استقبال از سال تحصیلی جدید خبر داد.

محمدپور هدف از اجرای این طرح را تشویق دانش آموزان به استفاده از وسایل نقلیه عمومی و ترغیب آنها برای استفاده کردن از اتوبوس‌های شهری در طول سال تحصیلی جدید عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان سرویس‌دهی مدارس نیز می‌توانند از طریق سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی (سپند) به آدرس؛ https://irtusepand.ir/ ویژه سال تحصیلی جدید ثبت‌نام کنند.

نظر شما