شناسهٔ خبر: 62508147 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

امسال به بهره برداری می رسد

هشت مدرسه بجای کانکس

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: هشت مدرسه جدید با اعتباری معادل ۱۰۰ میلیارد ریال تا پایان سال جاری جایگزین کانکس‌های آموزشی می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: هشت مدرسه جدید با اعتباری معادل ۱۰۰ میلیارد ریال تا پایان سال جاری جایگزین کانکس‌های آموزشی می‌شود. هشت مدرسه بجای کانکس

ابراهیم سعادتفر با بیان این مطلب تصریح کرد: این هشت مدرسه با ۹ کلاس درس در مساحتی معادل ۶۱۰ متر مربع احداث خواهند شد.

وی اضافه کرد: مناطقی که در استان قزوین تعداد دانش آموزان آن در کانکس‌ها به بیش از ۱۰ دانش آموز رسیده باشد، در قالب طرح "شهید پناهی" در دستور کار ساخت مدارس قرار می‌گیرند.

سعاتفر با بیان اینکه تاکنون قرارداد ساخت هشت مدرسه منعقد شده است، خاطرنشان کرد: تا ابتدای مهر امسال سه مدرسه را تحویل خواهیم داد و مابقی آن نیز تا دهه مبارک فجر سال جاری آماده بهره برداری خواهد بود.

این مسوول یادآور شد: دلیل وجود کانکس‌های آموزشی، تعداد پایین دانش آموزان در یک منطقه است و از آنجایی که این جمعیت به جای افزایش با کاهش و تغییرات متعددی همراه می‌شود، به جای ساخت مدارس از کانکس‌های موقت استفاده می‌کنیم.

به گفته سعادتفر، برنامه نوسازی مدارس این است که با ساخت مدارس بتواند دانش آموزان را در کلاس درس حاضر کند و این طور نباشد که بعد‌ها مدرسه‌ای خالی از دانش آموز بماند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین خاطرنشان کرد: استان قزوین دارای ۲۸ مدرسه کانکسی است که اگر جمعیت آن‌ها پایدار و به حد نصاب برسد، آمادگی ساخت مدارس برای آن‌ها نیز وجود دارد.

نظر شما