شناسهٔ خبر: 62498319 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ورزش۳ | لینک خبر

کمک زیادی شد تا این اتفاق بیفتد

دیدن رونالدو برای من اهمیتی نداشت

زهره هراتیان در گفت و گو با "ورزش سه" از اولین تجربه حضور یک زن در محوطه زمین استادیوم آزادی می‌گوید.

صاحب‌خبر -

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته در جریان دیدار پرسپولیسالنصر و تمام حواشی خوب و بد این مسابقه، یک اتفاق ویژه رخ داد. دکتر زهره هراتیان، مدیر ایفمارک که مسئولیت کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال را به عهده دارد در دیدار پرسپولیس و النصر به عنوان افسر پزشکی در کنار زمین حضور داشت. این درحالی بود که این نخستین بار بود که یک زن اجازه حضور در کاسه زمین را پیدا می‌کرد. هراتیان که در جام جهانی 2022 قطر هم به عنوان تنها پزشک زن مسابقات و تنها نماینده ایران و آسیا حضور فعالی داشت، بعد از تجربه جذابش در مسابقه شب گذشته با خبرنگار ما به گفت و گو پرداخت.

1928330

حضور من با انتخاب فدراسیون بود نه الزام AFC

وقتی فدراسیون فوتبال به من پیشنهاد داد که در این مسابقه کنار زمین و پزشکان حاضر باشم، از این دعوت استقبال کردم. این اولین بار بود که یک عزم دو طرفه وجود داشت و نکته جذاب ماجرا هم این بود که الزامی از سوی نهادهای بالادستی وجود نداشت. حضور در یک مسابقه هم کمک زیادی به من کرد که نکات بسیاری را در خصوص ادامه فعالیت کمیته پزشکی در لیگ برتر یادداشت کنم و حتما این موارد را در لیگ به کار خواهیم گرفت.

دیدن رونالدو برای من جذاب نبود، هم او و هم مسی را در جام جهانی دیده بودم

راستش حضور رونالدو برای من اهمیت خاصی نداشت، در جریان بازی پرتغال و مراکش در مسابقات جام جهانی پزشک بازی بودم و حتی رونالدو اعتراضش به وقت کشی مراکشی را به من اعلام کرد. مسی و سایر بازیکنان بزرگ را هم در این رقابت‌ها دیدم و به همین دلیل دیدن ستاره‌ها جذابیت خاصی برای من ندارد.

اورژانش 115 من را سوپرایز کرد

قبل از مسابقه به من گفتند برای تو سوپرایز داریم. در استادیوم هم آمبولانس 115 وجود داشت و هم آمبولانس خصوصی و نکته جالب ماجرا این بود که دستگاه لوکاس که تنها یک عدد از آن در ایران داریم، در آمبولانس 115 وجود داشت. قیمت این دستگاه حدود 1 میلیارد تومان است و من نمونه آن را فقط در جام جهانی قطر دیده بودم.

تمام ارگان‌ها بدانند که زنان می‌توانند نقش موثری داشته باشند
همواره دلم می‌سوخت که چرا نمی توانم از تجارب بین‌المللی‌ام در کشور خودم استفاده کنم و از اینجا می‌خواهم بگویم تمام زنان خبرنگار، عکاس، پزشک و ... می‌توانند نقش موثری در فوتبال داشته باشند و اگر می‌گویند جو استادیوم برای خانم‌ها مناسب نیست؛ حضور زنان باعث حفظ حرمت از سوی آقایان می‌شود. به شما می‌گویم که دیروز جز احترام و همکاری چیزی از آقایان ندیم.

نظر شما