شناسهٔ خبر: 62480847 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد

محدودیت‌های ترافیکی ویژه رژه نیروهای مسلح روز جمعه در پایتخت

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: محدودیت‌های و ممنوعیت‌های تردد از ساعت ۲۴ پنجشنبه شب آغاز خواهد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، سرهنگ رازقی در این باره اظهار کرد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس از روز جمعه شروع و در این ایام مراسمات خاصی برگزار خواهد شد که تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی این مراسمات بصورت صددرصدی حضور خواهند داشت و پلیس تمهیدات ویژه‌ای را نیز برای عبور و مرور در نظر گرفته است‌.

وی افزود: مهم‌ترین این تمهیدات و مراسمات رژه نیروهای مسلح در صبح روز جمعه می‌باشد که در بلوار علامه عسگری و ضلع شمالی حرم مطهر برگزار خواهد شد، با توجه به گستردگی این مراسم پلیس راهور تهران بزرگ تمهیدات ویژه ترافیکی خاصی را در نظر گرفته است.

سرهنگ رازقی بیان داشت: از نیمه شب پنجشنبه یعنی از ساعت ۲۴ ، بزرگراه هاشمی و علامه عسگری مسدود خواهند شد . 

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: از ساعت ۲۴ پنجشنبه شب مسیر شمال به جنوب صالح آباد از روی پل شهید صنیع خانی مسدود خواهد شد. یعنی آزادگان غرب به جنوب، شرق به جنوب و شمال به جنوب صالح آباد کلا مسدود و اجازه تردد داده نخواهد شد.

وی گفت: طول بلوار علامه عسگری نیز به همین صورت می‌باشد و به سمت شرق از جاده قدیم قم از شهید رجایی و از سمت غرب از آزادراه خلیج فارس کلا مسدود و اجازه تردد داده نخواهد شد. یعنی آزادراه جنوب به شرق ، شمال به شرق و غرب به شرق و محدوده جاده قم از جنوب به غرب ، شمال به غرب کلا مسدود خواهد شد. 

سرهنگ رازقی افزود: لازم به ذکر است کلیه فرعی‌های این محورها نیز مسدود و اجازه تردد داده نخواهد شد. 

وی گفت: مسیر جایگزین هم برای افرادی که قصد تردد به بهشت زهرا (س) را دارند، بزرگراه شهید رجایی و جاده قدیم قم می‌باشد که می توانند از درب‌های جنوبی وارد بهشت زهرا (س) شوند .

سرهنگ رازقی بیان داشت: اعمال این محدودیت‌ها ، محدودیتی برای تردد دیگر رانندگان ایجاد نمی‌کند، چرا که مسیرهای جایگزین وجود دارد و دیگر محورها باز است و برای رانندگان عبوری به هیچ عنوان مشکلی به وجود نخواهد آمد. 

وی افزود: صبح جمعه شلوغ‌ترین زمان برای رفتن به بهشت زهرا (س) می‌باشد، توصیه می‌شود کسانی که قصد زیارت اهل قبور را دارند این کار را به پنجشنبه موکول نمایند و در این روز به بهشت زهرا (س) تشریف ببرند تا با ترافیک روز جمعه مواجه نشوند ولی این وضعیت تا ساعت ۱۱ -۱۲ روز جمعه خواهد بود و محدودیت‌ها برداشته خواهد شد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: همکاران بنده در تمامی مسیرهای اعلامی حضوری پر رنگ دارند و مشغول روان‌سازی ترافیک و تامین نظم عبور و مرور خواهند بود.

سرهنگ اصغر شریفی، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران در ادامه در خصوص نقش خانواده، مدرسه و رسانه در فرهنگ‌سازی گفت: نقش خانواده‌ها ، مدارس و رسانه در فرهنگسازی بیشتر برای استفاده از کلاه ایمنی، عدم استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی و رعایت سرعت بسیار موثر و اثرگذار خواهد بود.

وی افزود: اصرار پلیس بر رعایت سرعت و سبقت ، عدم استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی استاندارد است و بخاطر این است که رانندگان و راکبین موتورسیکلت درکی از خطر در حین رانندگی داشته باشند. 

سرهنگ شریفی گفت: برخی از پدرها دانش آموز خود را با موتورسیکلت به مدرسه می‌رسانند، پلیس البته استفاده از موتورسیکلت برای تردد کودکان را تایید نمی‌کند و می‌بایست هم راکب و هم موتورسوار از کلاه ایمنی استاندارد استفاده کنند.

بر اساس گزارش سایت شهر، رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: صبح‌ها کودکان هنوز احساس خواب آلودگی می‌کنند و نباید آنها را عقب موتورسیکلت نشاند چرا که هر لحظه ممکن است دست آن‌ها رها گردد و خدای ناکرده حادثه دلخراشی روی دهد. پس مواظب ترددهای خود با موتورسیکلت باشید.

انتهای پیام

نظر شما