شناسهٔ خبر: 62480810 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

کشیش اسپانیایی : انقلاب اسلامی در آگاهی بخشی مردم جهان تاثیرگذار بوده است

تهران - ایرنا - « رافائل باسِکز خیِمِنز » کشیش و دبیر کمسیون هماهنگی بین ادیان و مذاهب کشور اسپانیا ؛ با اذعان به اینکه پیروان ادیان مختلف از جمله مسیحیت ازادانه در ایران زندگی می کنند ؛ اظهار داشت : متاسفانه رسانه های معاند تصویر نادرستی از ایران منعکس می کنند .

صاحب‌خبر -

وی روز چهارشنبه در دیدار با " محمد مهدی احمدی " رایزن فرهنگی سفارت ایران در اسپانیا ؛ اظهار داشت : رسانه های معاند سعی می کنند ایران واقعی را معرفی نکنند. در سفری که به ایران داشتم فضای آرامی را احساس کردم، مردم با نشاط زندگی می کردند و پیروان آیین مسیحیت آزادانه زندگی و فعالیت می کردند.

کشیش اسپانیایی گفت : من در سفر به ایران به راحتی از مساجد بازدید کردم حتی در یکی از مساجد ملاحظه کردم به مناسبت آغاز سال نو و میلاد حضرت مسیح (ع) ؛ این روز را مسلمانان به جامعه مسیحیان تبریک گفتند.

وی با اشاره به تاثیرگذاری انقلاب اسلامی در میان ملت های جهان اظهار داشت : بدون شک انقلاب اسلامی ایران در آگاهی بخشی به مردم جهان تاثیرگذار بوده است.

رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا نیز در این دیدار با اشاره به نگاه دین مبین اسلام به کرامت انسانها و مبارزه با ظلم گفت متاسفانه رسانه های معاند سعی می کنند چهره جمهوری اسلامی ایران را مخدوش کنند و شبهاتی برای مردم اروپا بویژه اسپانیا ایجاد نمایند.

وی گفت : علاقه مندیم در آینده نزدیک همایش مشترکی به عنوان صلح از منظر اسلام و مسیحیت با حضور علماء اسلام و مسیحیت برگزار نمائیم.

در پایان این دیدار ؛ یک نسخه ترجمه اسپانیولی کتاب قابوسنامه به دبیر کمیسیون هماهنگی بین ادیان و مذاهب کشور اسپانیا اهدا شد.

نظر شما