شناسهٔ خبر: 62480801 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

آغاز سال تحصیلی ۱۰۵ هزار دانش آموز اول ابتدایی در خوزستان

اهواز- ایرنا- سال تحصیلی ۱۰۵ هزار نوآموز دوره اول ابتدایی در خوزستان آغاز شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان روز چهارشنبه در آیین نمادین نواختن زنگ شکوفه‌های استان در دبستان بانو عصمت جواد پور در منطقه کیانشهر اهواز بیان کرد: اولیای دانش آموزان ضلع سوم تعلیم و تربیت هستند و نقش بسیار مهمی در آموزش فرزندان خود دارند.

مسعود حمیدی نژاد گفت: دورانی که اولیای دانش آموزان نقشی در آموزش دانش آموزان نداشتند گذشته است و امروز اولیا در میدان تعلیم و تربیت باید نقش پررنگی داشته باشند.

وی اظهار کرد: دانش آموزان مهمترین ساعت‌های دوران زندگی خود را در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌دهند و باید از این فرصت برای تربیت آینده سازان این کشور نهایت استفاده را کرد.

آغاز سال تحصیلی ۱۰۵ هزار دانش آموز  اول ابتدایی در خوزستان

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان تاکید کرد: برای تکمیل چرخه تعلیم و تربیت خانواده دانش آموزان در کنار آموزش و پرورش باشند.

حمیدی نژاد وظیفه اولیا را کمک کردن به چرخه تعلیم و تربیت دانست و افزود: ارتباط تنگاتنگ خانواده دانش آموزان با آموزش و پرورش راز موفقیت در حوزه تعلیم و تربیت است.

در ادامه این آیین معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: تمام تلاش آموزش و پرورش استان بر کیفی سازی آموزش در استان به ویژه در دوره ابتدایی است.

فرانک موسوی ادامه داد: معلم‌های دوره ابتدایی در استان مهارت‌های مختلفی را برای ارائه آموزش هر چه بهتر به دانش آموزان فرا گرفته.اند.

وی مهارت زبانی و خواندن را از مهم‌ترین مواردی دانست که باید در دوره اول ابتدایی به دانش آموز آموزش داده شود.

به گزارش ایرنا، جمعیت دانش آموزی خوزستان یک میلیون و یکصد هزار نفر است که در هشت هزار مدرسه دولتی و غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند.

آغاز سال تحصیلی ۱۰۵ هزار دانش آموز  اول ابتدایی در خوزستان

نظر شما