شناسهٔ خبر: 62480778 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: قدس آنلاین | لینک خبر

تغییر مسیر تأمین ارز تلفن‌های همراه بالای ۶۰۰ دلار به رویه «واردات در برابر صادرات غیر»

براساس مکاتبات انجام شده محل تامین ارز تلفن‌های همراه بالای ۶۰۰ دلار از رویه واردات در برابر صادرات خود در سامانه جامع تجارت صرفا به «ارز صادراتی غیر» تغییر پیدا کرده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، با توجه به مکاتبه دفتر  مقررات صادرات و واردات با مدیر کل دفتر فناوری داده و اطلاعات و امنیت فضای مجازی سازمان توسعه تجارت، تغییر محل تامین ارز گوشی تلفن‌های همراه بالای ۶۰۰ دلار صرفا برمبنای ارز صادراتی غیر جهت اعمال در سامانه جامع تجارت ابلاغ شده است.

در این مکاتبه آمده است که به پیوست تصویر نامه شماره ۹۳۷۰۷۴ مورخ ۱۴۰۲/۶/۱۱ معاون محترم برنامه ریزی و مقررات سازمان توسعه تجارت ایران در خصوصی تغییر محل تامین ارز گوشی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار صرفاً به «ارز صادراتی غیر » جهت اعمال در سامانه جامع تجارت ارسال می‌گردد.

با توجه به این مکاتبه می‌توان دریافت که عملا مسیر واردات تلفن‌های همراه بالای ۶۰۰ دلار که تا پیش از این صرفا براساس رویه واردات در برابر صادرات خود انجام می‌شد به واردات صرفا براساس ارز صادراتی غیر تغییر پیدا کرده است و به این ترتیب شاهد تغییر رویه واردات در برابر صادرات خود هستیم.

واردات از محل صادرات , واردات , صادرات ,

نظر شما