شناسهٔ خبر: 62480771 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: قدس آنلاین | لینک خبر

اغلب فروشندگان لوازم خانگی کالاهای خود را زیر قیمت به فروش می‌رسانند

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف خراسان رضوی گفت: لوازم خانگی و مصالح ساختمانی به دلیل کسادی بازار و کاهش ساخت و سازها در مشهد نه تنها هیچ افزایش قیمتی ندارند، بلکه اغلب فروشندگان کالاهای خود را زیر قیمت به فروش می‌رسانند.

صاحب‌خبر -

به گزارش قدس خراسان، محسن صیادی در تحلیل قیمت کالاهای پرمصرف در بازار مشهد اظهار کرد: لوازم خانگی در چند ماه اخیر تغییر قیمت نداشته است، اما به علت کسادی بازار، کسبه درصد سود مجاز خود را کاهش داده و کمتر از قیمت قانونی عرضه می‌کنند، کسادی و عدم قدرت خرید مردم، بدهی و داشتن چک واحدهای صنفی در بازار از دیگر عوامل کاهش قیمت لوازم خانگی است.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف خراسان رضوی بیان کرد: در حوزه مصالح ساختمانی نیز با توجه به کاهش ساخت و ساز و نیز کاهشی شدن قدرت خرید عموم اقشار، روند کاهش قیمت داشته و حتی به علت بدهکار بودن واحدهای صنفی زیر قیمت مصوب خرید و فروش می‌شود.

وی ادامه داد: نرخ نوشت افزار نسبت به ابتدای سال کاهشی بوده ولی نسبت به شهریور سال قبل بین ۱۰ الی ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است، ضمن اینکه به علت خرید تدریجی نوشت افزار توسط مردم امسال هنوز هجمه خرید نداشته‌ایم، با توجه به برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا احتمالا شاهد کاهش قیمت بیشتری در این حوزه هستیم.

صیادی در خصوص قیمت گوشت مرغ گفت: با توجه به افزایش تولید روند کاهشی قیمت مرغ زنده از حدود ۲ هفته گذشته مشهود و به قیمت مصوب ۷۳۰ هزار ریال و حتی کمتر از قیمت مصوب عرضه می‌شود، در مورد گوشت قرمز نیز با توجه به افزایش دام زنده طی چند روز گذشته شاهد کاهش جزئی (حدود پنج درصد) در قیمت گوشت بوده‌ایم که اگر به همین منوال پیش رود شاهد کاهش بیشتر قیمت گوشت در روزهای آینده خواهیم بود.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف خراسان رضوی اظهار کرد: در حوزه آرد و نان طی ماه جاری با عملکرد مناسب نانوایی‌های و افزایش سهمیه آرد برخی نانوایی‌ها و نیز افزایش ۴۰ درصدی قیمت نان تا حدودی خواسته‌های نانوایی‌ها برآورده که امید است که شاهد فراوانی نان و کاهش صف در نانوایی‌ها باشیم؛ ضمن اینکه با توجه به افزایش واحدهای سیار نانوایی هیچ گونه مشکلی در این روزها نداشته است.

وی بیان کرد: در مورد اقلام غذایی مانند برنج، حبوبات، روغن با اینکه افزایش تقاضا در دهه آخر صفر بوده اما با پشت سر گذاشتن این ایام دارای وضعیت مناسبی بوده و در چند روز اخیر حبوبات و انواع برنج ( ایرانی و پاکستانی) تغییر چندانی نداشته است.

صیادی گفت: در مورد تخم مرغ نیز فعلا کمبودی در بازار مشاهد نمی‌شود، تولید استان ۴۵۰ تن در روز بوده که حدود ۲۰۰ تن تقاضا است، اما مازاد تخم مرغ هم موجود است، هم اکنون قیمت هر کیلو تخم مرغ ساده در بازار ۵۶۰ هزار ریال که تا ۵۴۰ هزار ریال نیز عرضه می‌شود.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف خراسان رضوی ادامه داد: هم اینک شاهد فراوانی میوه در بازار میوه و تره بار مشهد هستیم و قیمت انواع میوه نیز ثابت است، در خصوص قیمت روغن موتور نیز تغییر قیمت محسوسی در بازار وجود ندارد، اما روغن‌های صنعتی (مانند ماشین آلات) افزایش قیمت داشته است.

نظر شما