شناسهٔ خبر: 62480765 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

۶۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در کرمان رونمایی شد+فیلم

کرمان - ایرنا - ۶۰ عنوان کتاب مربوط به رشادت‌ها و دلیری رزمندگان استان کرمان امروز (چهارشنبه) در آیین نکوداشت پیشکسوتان دفاع مقدس در محل گلزار شهدای کرمان رونمایی شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایرنا، همزمان با هفته دفاع مقدس از ۶۰ کتاب ویژه شهدا و عملیات‌ مختلف مقدس دفاع مقدس در استان کرمان رونمایی شد.

خط در خط سردار سلیمانی و مدافعان حرم، عشق به رنگ خاکریزها، روز تیغ، روایت آزادگی، همرفیق، دختر دبیرستان آزادی، حاج یونس، بابا مراقب ما هست، پلاک سرخ و دست های خالی عناوین بخشی از این کتاب ها بودند.

استاندار کرمان، رییس کل دادگستری، فرمانده انتظامی استان، فرمانده سپاه ثارالله، دادستان کرمان و جمعی دیگر از مسئولان، مردم و پیشکسوتان دفاع مقدس در این آیین حضور داشتند.

یکی از مولفان و ناشران در این آیین گفت: برخی کتاب‌ها به ۱۸ زبان زنده دنیا ترجمه شده و در کشورهای مختلف رواج پیدا کرده است.

نعیم احمدی نژاد فرسنگی اظهار داشت: وصیت‌نامه شهدای ایران بیشتر در خارج از کشور و در سایت های معتبر دنیا انتشار یافته است.

وی ادامه داد: فاتح عشق سال ۲۰۲۱ در انتشارات امارات، کتاب عبدالمهدی مغفوری و لشکر ۴۱ ثارالله موفق به کسب دیپلم افتخار، فردی که عاشق خدا بود، و برخی دیگر از این کتاب ها در جشنواره های مختلف دنیا دیپلم افتخار گرفتند یا برتر شناخته شدند.

این درحالی است که گزارش شده تا دقایقی دیگر رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز به صورت ویدیوکنفرانسی سراسری بیانات گرانبهای خود را در جمع پیشکسوتان دفاع مقدس کشور آغاز می کنند که پیشکسوتان دفاع مقدس در کرمان از محل گلزار شهدا و در جوار مزار مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی شنونده این بیانات خواهند بود.

رونمایی از پوستر جشنواره اسوه های صبر و مقاومت و همچنین تجلیل از برخی خانواده شهدا بخشی دیگر از برنامه های این آیین در کرمان بود.

هفته دفاع مقدس از روز ۳۱ شهریور شروع می شود.

نظر شما