شناسهٔ خبر: 62480762 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: قدس آنلاین | لینک خبر

موافقت مجلس با معاهده سازمان ملل درباره استفاده از ارتباطات الکترونیکی در قراردادهای بین‌المللی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، لایحه تصویب معاهده سازمان ملل متحد درباره استفاده از ارتباطات الکترونیکی در قراردادهای بین‌المللی را تصویب کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد لایحه تصویب معاهده (کنوانسیون) سازمان ملل متحد راجع به استفاده از ارتباطات الکترونیکی در قراردادهای بین‌المللی را بررسی کرده و کلیات و جزئیات این لایحه را به تصویب رساندند.

بر اساس ماده واحده این لایحه، معاهده (کنوانسیون) سازمان ملل متحد راجع به استفاده از ارتباطات الکترونیکی در قراردادهای بین‌المللی مشتمل بر یک مقدمه و ۲۵ ماده تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می شود.

بر اساس تبصره ۱ این ماده، دولت جمهوری اسلامی ایران طبق بند ۲ ماده  ۱۹ و ۲۱ معاهده خود را ملزم به اجرای معاهده در چارچوب قانون تجارت الکترونیکی می داند و معاهده را در خصوص معاملات و تبادلات الکترونیکی که بر اساس قانون تجارت الکترونیکی مستثنی شده اند، اعمال نخواهد کرد.

بر اساس تبصره۲ این ماده، رعایت اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه اصلاح معاهده و اصل ۱۳۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای صلح دعاوی و ارجاع به داوری الزامی است.

برچسب‌ها:

نظر شما