شناسهٔ خبر: 62480759 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

طرح «یک روز با هنرستان من» در ۱۵۳ آموزشگاه همدان اجرا شد

همدان- ایرنا- معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: در آستانه بازگشایی مدارس «یک روز با هنرستان من» با هدف آشنایی هنرجویان و اولیای آنها با هنرستان در ۱۵۳ هنرستان فنی وحرفه ای و کاردانش سراسر استان برگزار شد.

صاحب‌خبر -

«احمد آقامحمدی » روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در ۳۰۰ کارگاه هنرستانی استان همدان با حضور هشت هزار هنرجو برگزار شد.

وی هدف از اجرای این طرح را آماده سازی کارگاه ها و اجرای نظام آراستگی و چیدمان مناسب تجهیزات دانست و افزود: ارائه‌ اطلاعات جامع به هنرجویان پایه‌ دهم و اولیای آنان در خصوص رشته‌ تحصیلی انتخابی، از اهداف طرح "یک روز با هنرستان من" است.

آقامحمدی خاطرنشان کرد: آماده سازی کارگاه های هنرستان ها، ارایه اطلاعات جامع در ارتباط با رشته ها، افزایش اعتماد به نفس و انگیزه در هنرجویان در همه رشته ها، ایجاد آمادگی لازم در هنرجویان و حضور فعال در کلاس به ویژه آموزش کارگاهی، زمینه سازی برای ایجاد هنرستان دوست داشتنی و بالنده و ارتقای مهارت های هنرجویان از جمله اهداف اجرای این طرح است.

طرح «یک روز با هنرستان من» در ۱۵۳ آموزشگاه همدان اجرا شد

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان همدان اضافه کرد: هنرجویان و اولیای آنان شناخت کافی از هنرستان و رشته انتخابی ندارند که با اجرای این طرح و حضور همه هنرجویان پایه دهم هنرستان ها، هر چیزی که مرتبط با رشته انتخابی آنان است به هنرجو انتقال داده می شود.

آیین نمادین و استانی یک روز با هنرستان من، باحضور جمعی از مسئولین در هنرستان پسرانه شهید باهنر ناحیه دو همدان برگزار شد.

۲ هزار و ۶۴۰ آموزشگاه کد دار در استان همدان فعال است و پیش بینی می شود آمار دانش آموزان نیز در سال جاری هشت هزار نفر افزایش یابد و به ۳۲۴ هزار نفر برسد.

نظر شما