شناسهٔ خبر: 62480706 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

مسکو: ارمنستان، قره باغ را بخشی از خاک آذربایجان شناخته است

سرنوشت حل و فصل مسئله قره باغ کوهستانی به طور چشمگیری تحت تاثیر به رسمیت شناختن رسمی این منطقه به عنوان بخشی از خاک آذربایجان توسط ایروان در اجلاس سران اتحادیه اروپا در اکتبر ۲۰۲۲ و مه ۲۰۲۳ قرار گرفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت امور خارجه روسیه در رابطه وضعیت قره باغ کوهستانی در بیانیه ای اعلام کرد: در ارتباط با تشدید رویارویی مسلحانه در قره باغ کوهستانی، ما از طرف‌های درگیر می خواهیم که فوراً خونریزی و اقدامات نظامی را متوقف و از تلفات غیرنظامیان خودداری کنند.

در این بیانیه آمده است:‌ سرنوشت حل و فصل مسئله قره باغ کوهستانی به طور چشمگیری تحت تاثیر به رسمیت شناختن رسمی این منطقه به عنوان بخشی از خاک آذربایجان توسط ایروان در اجلاس سران اتحادیه اروپا در اکتبر 2022 و مه 2023 قرار گرفت. 

این بیانیه تصریح دارد: نیروهای حافظ صلح ما نسبت به هماهنگی تلاش ها در راستای بهبود وضعیت انسانی "در منطقه" اقدام و همچنین به آغاز گفتگوی مستقیم بین باکو و خانکندی کمک کردند.

در حال حاضر نکته اصلی بازگشت فوری به اجرای مجموعه توافقات سه جانبه در سطح عالی در سال های 2020-2022 است، جایی که تمام قدم ها برای حل مسالمت آمیز مسئله قره باغ، توقف رویارویی مسلحانه و هر اقدامی که ممکن است حقوق و امنیت مردم قره باغ کوهستانی را تضمین کند، آورده شده است.

انتهای پیام/

نظر شما