شناسهٔ خبر: 62480682 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

توفان گرد و خاک برخی ادارات سیستان را به تعطیلی کشاند

زاهدان- ایرنا- مدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان گفت: در پی افزایشی غلظت ذرات گرد و غبار برخی ادارات منطقه سیستان امروز چهارشنبه تعطیل شد.

صاحب‌خبر -

مجید محبی در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: به دنبال افزایش غلظت ذرات گردوغبار و تصمیمات اتخاذ شده در راستای جلوگیری از آسیب به‌سلامت ساکنان منطقه، برخی ادارات منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون تعطیل شدند.

وی افزود: این تعطیلی شامل دستگاه‌های امدادی، درمانی، خدمات‌رسان و شعب بانک ها نیست.

به گفته مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید تا بیشینه ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت بامداد امروز چهارشنبه زابل را درنوردید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی را به ۸۰۰ متر کاهش داد.

محسن حیدری بیان کرد: در تداوم وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان در شهرستان زهک نیز بیشینه سرعت باد به ۸۶ کیلومتر بر ساعت رسید و دید افقی را در ایستگاه هواشناسی تا ۵۰۰ متر کاهش داد.
وی افزود: تا اواسط هفته آینده وزش بادشدید تا خیلی شدید و توفان گردوخاک در شمال سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد که در این مدت احتمال افزایش گردوغبار و کاهش دید افقی در مناطق مرکزی و جنوبی استان وجود دارد.

این مقام مسوول ادامه داد: در نوارشرقی و غرب سیستان و بلوچستان وزش باد نسبتاشدید تا شدید انتظار می رود، همچنین به لحاظ دمایی، از چهارشنبه تا اواسط هفته آینده با کاهش چهار تا ۶ درجه‌ای دما بویژه در نیمه شمالی مواجه خواهیم بود.
وی اظهار کرد: از تردد غیرضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان، در زمان غبار آلود شدن هوا خودداری کرده و در ترددهای جاده ای و محافظت از گلخانه ها و محصولات احتیاط کنند.

نظر شما