شناسهٔ خبر: 62480681 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

رزمندگان دفاع مقدس چه ویژگی‌هایی داشتند؟

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت: اطاعت از خدا، معنویت و خاشع بودن از ویژگی‌های بارز رزمندگان و شهدای دوران دفاع مقدس بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی صبح امروز در مراسم سراسری جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز استان کردستان در سنندج اظهار کرد: شهدا نماد مسوولیت‌پذیری هستند و ما نیز باید شهدا را الگوی خود قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: جایگاه عزیزانی که در عرصه دفاع مقدس قدم برداشته‌اند را خداوند در قرآن مورد اشاره قرار داده است.

وی گفت: تلاشگران و ایثارگران در دوران دفاع مقدس خوشبخت و انسان‌های رستگاری هستند و اگر ما می‌خواهیم از آنها الگو بگیریم باید به چند شاخص مهم که خداوند در قرآن به آن اشاره فرموده است عمل کنیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه اگر می‌خواهیم با رسول خدا و شهدا محشور بشویم باید سه شاخص مهم داشته باشیم، گفت: اطاعت از خدا و رسول خدا و خاشع بودن و خشیت در برابر پروردگار از شاخص‌های مهم در الگوگیری از شهدا است.

به گفته وی، کسانی که در جنگ شرکت کردند افرادی بودند که دنبال پست و مقام نبودند بلکه احساس وظیفه و معنویت می‌کردند چون در دوران دفاع مقدس بده بستان نبود.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: تقوا در حرف زدن و رفتار یکی دیگر از شاخص‌های مهم رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس بود این روحیه امروز باید در جامعه ما تقویت شود.

وی اضافه کرد: شهدای دوران دفاع مقدس در یک فضای دیگر و در اوج معنویت سیر می‌کردند و خشیت و تقوای الهی آنها در بالاترین حد ممکن بود به همین دلیل شهادت نصیب آنان شد.

حجت‌الاسلام پورذهبی با طرح این سوال که ما برای این انقلاب هستیم یا این انقلاب برای ما؟ گفت: ما برای انقلاب هستیم نه انقلاب برای ما، شهدا و پیشکسوتان دفاع مقدی برای جنگ بودند نه جنگ برای آنها، چون می‌دانستند چه اتفاقی می‌افتد و عالم و جایگاه دیگری داشتند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱

نظر شما