شناسهٔ خبر: 62480673 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

موافقت مجلس با اصلاح لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری- صنعتی سرخس

نمایندگان مردم در مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان با اصلاح لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری- صنعتی سرخس موافقت کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان در جلسه علنی امروز چهارشنبه (29 شهریور) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی سرخس اعاده شده از شورای نگهبان، با اصلاح ماده واحده این لایحه با 159 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 195 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

همچنین نمایندگان در ادامه با اصلاح تبصره 1 ماده واحده لایحه مذکور نیز با 160 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 195 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده‌‌واحده اصلاح شده این لایحه؛ به دولت اجازه داده می‌شود در استان خراسان رضوی در محدوده‌ خارج از نقاط جمعیتی به‌شرح نقشه‌ پیوست و گزارش توجیهی، «منطقه آزاد تجاری- صنعتی سرخس» را ایجاد کند. در این منطقه، در خصوص اموال موقوفه و اداره آن‌، رعایت موازین شرع و غبطه و مصلحت وقف لازم است.

تبصره 1- منطقه آزاد تجاری- صنعتی ایجادشده با رعایت تبصره‌های بعدی و بر اساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری- صنعتی جمهوری اسلامی ایران مصوب  7/  6/ 1372 و اصلاحات بعدی آن و اساسنامه مربوطه اداره می‌شود و در موارد پیش‌بینی نشده در این قانون و اساسنامه، تابع قانون تجارت(در مواردی که به تشخیص فقهای شورای نگهبان مغایر شرع نباشد) خواهد بود. هرگونه تغییر در محدوده‌های مصوب، منوط به پیشنهاد هیأت وزیران و تصویب مجلس شورای اسلامی است.

انتهای پیام/

نظر شما