شناسهٔ خبر: 62480641 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

تقویت همکاری‌های حقوق بشری محور گفتگوی مقامات ایران و پاکستان

وزیر حقوق بشر پاکستان در دیدار با سفیر کشورمان بر تقویت روابط میان دو کشور همسایه در حوزه حقوق بشر تاکید کرد.

صاحب‌خبر -

   به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ از اسلام آباد، "خلیل جورج" وزیر حقوق بشر پاکستان در دیدار با "دکتر رضا امیری مقدم" سفیر ایران در اسلام آباد ضمن تاکید بر اهمیت اشتراکات تاریخی اجتماعی و مذهبی میان دو کشور همسایه راهکار‌های تقویت روابط فی ما بین در حوزه‌های مختلف را مورد بررسی قرار داد.
بر اساس این گزارش طرفین در این دیدار با اعلام آمادگی خود برای گسترش همکاری‌های حقوق بشری در مجامع بین‌المللی و نهاد‌های ذیربط از جمله سازمان ملل، بر ضرورت تبادل نظر، انتقال تجربیات و برگزاری نشست‌های مشورتی در قضیه حقوق بشر تاکید کردند.
وزیر امور حقوق بشر پاکستان با ابراز نگرانی از نقض صریح حقوق انسانی در برخی از کشور‌های منطقه از استاندارد‌های دوگانه جوامع غربی مبنی بر سکوت در قبال اتفاقات جنوب آسیا و استفاده ابزاری و سیاسی از موضوع حقوق بشر به شدت انتقاد کرد.
دکتر رضا امیری مقدم سفیر کشورمان نیز در این دیدار با بیان اینکه ایران مشتاق به تقویت همکاری‌های مشترک با پاکستان در تمام زمینه‌ها بویژه مقوله حقوق بشر می‌باشد گفت: کشور‌های منطقه از جمله ایران و پاکستان قادر به پیشبرد اهداف حقوق بشری براساس اصول اسلامی هستند که دستیابی به اهداف مشترک در مجامع منطقه‌ای و بین المللی را نیز فراهم می‌کند.

نظر شما