شناسهٔ خبر: 62480617 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

بازداشت نماینده رژیم صهیونیستی به دلیل تلاش برای برهم‌زدن سخنرانی رئیسی

ساجده محمودی

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل پس از تلاش برای برهم زدن نظم هنگام سخنرانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، «گلعاد اردان» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل هنگام سخنرانی «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک که بامداد امروز (چهارشنبه) انجام شد، تلاش کرد با در دست گرفتن عکس «مهسا امینی» نظم نشست را برهم بزند.

به نوشته روزنامه دیلی میل، نیروهای امنیتی مستقر در نشست لحظاتی پس از این اقدام نماینده رژیم صهیونیستی، ائ را بازداشت و به بیرون هدایت کردند.

دیلی میل در ادامه نوشت که رئیس‌جمهوری ایران هیچ توجهی به تلاش‌های اردان نشان نداد و به سخنرانی خود ادامه داد.

نماینده رژیم آپارتاید صهیونیستی سپس در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس در تلاش برای توجیه این رفتار خود، سازمان ملل را به داشتن استانداردهای دوگانه متهم کرد و مدعی شد که برای حمایت از حقوق مردم ایران دست به این کار زده است!

رئیسی در بخش‌هایی از سخنرانی خود در سازمان ملل تاکید کرد که اشغالگری، تروریسم و افراط‌گرایی از جمله مهمترین تهدیدهای جدی در غرب آسیا هستند که بر هم زننده هر نظم مبتنی بر منافع ملت‌های منطقه است.

وی در ادامه با بیان اینکه «تبعیض در مبارزه با تروریسم به معنای چراغ سبز به تروریست‌هاست» خواستار پایان دادن به ۷۵ سال اشغال سرزمین فلسطین و ظلم به ملت مظلوم و کشتار زنان و کودکان آن و همچنین به رسمیت شناخته شدن حقوق ملت فلسطین شد.

رئیسی خاطرنشان کرد: تداوم اشغال فلسطین و بخش­هایی از خاک لبنان و سوریه توسط رژیم صهیونیستی و محروم ساختن ملت مظلوم فلسطین از حقوق مسلم و ذاتی خود، به ویژه در تشکیل دولت فلسطینی به پایتختی بیت­‌المقدس منجر به تشدید جنایات این رژیم و گسترش دامنه­ تجاوز و تهدید به سایر کشورهای منطقه شده است.

رئیس جمهوری ایران افزود: تنها حکومت مبتنی بر آپارتاید و تبعیض نژادی باقی‌مانده در جهان که بر مبنای جنگ، اشغال، تروریسم و نقض حقوق ملت‌ها پایه‌گذاری شده و بر همین مبنا و روش ادامه حیات می‌دهد، نمی‌تواند شریک صلح باشد.

انتهای پیام

نظر شما